Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 00:05

Всесвітній День вишиванки у Ризі

19 травня 2017, 12:32

18 травня у Ризі за участю українських організацій Латвії, мешканців та гостей Риги та учнів Ризької української середньої школи відбулася традиційна святкова хода, присвячена Всесвітньому Дню вишиванки. 

Учасники ходи зібралися заздалегідь навпроти Латвійської національної опери в центрі Риги. Цікавинкою цьогорічного святкування було вбрання учасників ходи - українці у вишиванках, а латвійці у своїх національних вбраннях. Такою колоритною колоною із національними прапорами країн учасники спочатку підійшли до пам'ятника Свободи, де заспівали гімн і відбулося урочисте покладання квітів й далі рушили єдиною ходою до пам’ятника Тарасу Шевченку в парку Кронвальда.

Вже традиційно, попереду колони учасники несли Великий український рушник Латвії. Спільна робота над вишивкою рушника, довжиною 5 метрів, шириною 65 см, тривала 4 роки. Рушник як символ краси і єдності використовується українською громадою під час особливих святкових заходів.

Біля пам’ятника молодому Кобзареві, який також був одягнутий у святкову вишиванку, учасники ходи заспівали гімни України та Латвії і поклали квіти. З вітальною промовою виступила Тимчасовий повірений Аліса Подоляк, яка розповіла про історію та значущість свята Дня вишиванки для всіх українців. Після цього відбулося нагородження пам’ятними відзнаками активістів української громади Латвії.

На завершення програми з нагоди святкування Всесвітнього Дня Вишиванки, в приміщенні Посольства України в Ризі відбувся показ надзвичайно цікавого документального фільму "Спадок нації". Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…Автор проекту - Леся Воронюк. Показ фільму відбувся за організаційного сприяння Наталія Гавдида.

Святкові заходи проходили за сприяння Посольства України в Латвії, а також за підтримки Парафії УГКЦ у Ризі та Конгресу українців Латвії

Останні новини

В Ризі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і нагадали, що Крим – це Україна | 20 лютого, 20:47

20 лютого Посольством України та Ризькою парафією Української греко-католицької церкви проведено заходи з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. 

Україна представлена на 25-й міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Balttour 2018» в Ризі | 02 лютого, 10:02

2 лютого 2018 р. в Міжнародному виставковому центрі Риги відкрилася міжнародна туристична виставка-ярмарок «Balttour 2018», участь у якій беруть представники готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець).

100-та річниця бою під Крутами | 29 січня, 10:02

29 січня в Україні на загальнодержавному рівні відзначається 100-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність.