Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 01:28

Всесвітній День вишиванки у Ризі

19 травня, 12:32

18 травня у Ризі за участю українських організацій Латвії, мешканців та гостей Риги та учнів Ризької української середньої школи відбулася традиційна святкова хода, присвячена Всесвітньому Дню вишиванки. 

Учасники ходи зібралися заздалегідь навпроти Латвійської національної опери в центрі Риги. Цікавинкою цьогорічного святкування було вбрання учасників ходи - українці у вишиванках, а латвійці у своїх національних вбраннях. Такою колоритною колоною із національними прапорами країн учасники спочатку підійшли до пам'ятника Свободи, де заспівали гімн і відбулося урочисте покладання квітів й далі рушили єдиною ходою до пам’ятника Тарасу Шевченку в парку Кронвальда.

Вже традиційно, попереду колони учасники несли Великий український рушник Латвії. Спільна робота над вишивкою рушника, довжиною 5 метрів, шириною 65 см, тривала 4 роки. Рушник як символ краси і єдності використовується українською громадою під час особливих святкових заходів.

Біля пам’ятника молодому Кобзареві, який також був одягнутий у святкову вишиванку, учасники ходи заспівали гімни України та Латвії і поклали квіти. З вітальною промовою виступила Тимчасовий повірений Аліса Подоляк, яка розповіла про історію та значущість свята Дня вишиванки для всіх українців. Після цього відбулося нагородження пам’ятними відзнаками активістів української громади Латвії.

На завершення програми з нагоди святкування Всесвітнього Дня Вишиванки, в приміщенні Посольства України в Ризі відбувся показ надзвичайно цікавого документального фільму "Спадок нації". Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…Автор проекту - Леся Воронюк. Показ фільму відбувся за організаційного сприяння Наталія Гавдида.

Святкові заходи проходили за сприяння Посольства України в Латвії, а також за підтримки Парафії УГКЦ у Ризі та Конгресу українців Латвії

Останні новини

Дипломати з Грузії, Молдови і України обговорили вплив окупованих територій на євроінтеграційний процес в їхніх країнах | 19 вересня, 19:01

19 вересня в Ризькій вищій юридичній школі відбулася дискусія "Грузія, Молдова, Україна: вплив окупованих територій на євроінтеграційний процес".

Заява МЗС України у зв’язку з рішенням окупаційної влади Криму у справі Ахтема Чийгоза | 12 вересня, 09:41

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з незаконним засудженням російською окупаційною владою на території Автономної Республіки Крим громадянина України Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі.

Заява МЗС України у зв’язку з організацією Російською Федерацією у тимчасово окупованому нею місті Севастополь так званих «місцевих виборів» | 11 вересня, 18:09

Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією 10 вересня 2017 року на території тимчасово окупованого нею міста Севастополь (Автономна Республіка Крим) незаконних виборів «губернатора», «довиборів депутата законодавчих зборів м. Севастополь», а також «довиборів депутатів окремих муніципалітетів» цього міста.

Українські антикорупційні експерти роз‘яснюють хід антикорупційних реформ | 11 вересня, 14:47

8 вересня в Посольстві України відбулася дискусія про антикорупційні реформи в Україні за участю представників НАБУ, Громадського руху «Чесно» та інших антикорупційних недержавних організацій.