Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 10:40

Коментар МЗС України щодо відправлення українських лікарів до РФ з метою проведення незалежного медичного обстеження громадянина України П.І.Гриба

11 жовтня 2017, 15:22

З огляду на незадовільний стан здоров’я громадянина України П.І.Гриба, який незаконно утримується в СІЗО м.Краснодар, Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону неодноразово зверталося до російської сторони з клопотанням про надання дозволу на обстеження українськими лікарями.

На жаль, відповіді від російської сторони отримано не було.

У  зв’язку із листом ЄСПЛ до адвоката затриманого, в якому міститься прохання надати зазначеній інституції висновки українських лікарів щодо стану здоров’я П.І.Гриба, Генконсульством направлено до російської сторони чергові звернення з вимогою щодо допуску визначених Міністерством охорони здоров’я українських медиків у період з 12 по 15 жовтня 2017р.

Враховуючи позицію Європейського суду з прав людини, Київ не очікуючи рішення російської сторони про допуск українських лікарів до затриманого П.І.Гриба, керуючись відповідним рішенням ЄСПЛ, відрядив сьогодні українських медиків до Російської Федерації.

Ми сподіваємося, що російська сторона виконає рішення ЄСПЛ та надасть відповідний дозвіл на відвідання П.І.Гриба українськими фахівцями.

Справа перебуває на особливому контролі в МЗС, Посольстві України в Росії, а також в Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону. Зазначені установи продовжують вживати активних заходів з метою захисту прав П.І.Гриба.

Останні новини

ДО 80-Х РОКОВИН ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ – МАСОВИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ 1937-1938 РОКІВ | 02 квітня, 16:30

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.