Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 10:55

У Ризі вшанували пам'ять жертв Голодомору

25 листопада, 12:31

24 листопада співробітники Посольства разом з українською громадою та латвійськими друзями України вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

Відбулася церемонія покладання квітів з колосками пшениці до пам'ятника Т.Шевченку у Ризі та вшанування пам'яті загиблих хвилиною мовчання. Учасники також долучилися до традиційної акції "запали свічу" і символічно виклали лампадками трагічні роки геноциду Української нації.

Вже в приміщенні Посольства України, Тимчасовий повірений Аліса Подоляк у своїй промові нагадала історію подій 85-річної давнини та наголосила на важливості пам'яті про мільйони загиблих українців у ті страшні часи внаслідок дій "червоного терору". "Пропаганда - не нова технологія і радянська влада користувалася цим багато років, приховуючи правду. Принципи і методи не змінилися з тих часів. Тепер ми це бачимо у контексті подій на сході Нашої Батьківщини - України". 

У свою чергу, присутній на заході кореспондент Укрінформу - Олег Кудрін, виклав декілька історичних фактів, спираючись на пережитий досвід власної родини тих часів.

Після невеличкої історичної дискусії, гостям було запропоновано переглянути художній фільм "Гіркі жнива".

25 листопада о 16:00 у бічній каплиці церкви Страждальної Богородиці (м. Рига, Пілс, 5) буде відслужена панахида за жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

Останні новини

Україна та Латвія зацікавлені у зміцненні ролі державної мови в загальній освіті - Л.Гриневич | Вчора, 14:27

14 грудня 2017 р. з робочим візитом у Ризі перебувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей з метою проведення консультацій з латвійською стороною щодо окремих положень Закону «Про освіту», а також обміну досвідом у сфері освіти у школах національних меншин, інклюзивної освіти та професійного розвитку педагогів. 

В Посольстві України в Латвії відбулася дискусія з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України | 09 грудня, 20:51

9 грудня в Посольстві України в Латвії відбулася дискусія з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України за участю українських істориків Івана Патриляка та Андрія Руккаса, а також української та латвійської громади.