Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 15:39

У Ризі вшанували пам'ять жертв Голодомору

25 листопада 2017, 12:31

24 листопада співробітники Посольства разом з українською громадою та латвійськими друзями України вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

Відбулася церемонія покладання квітів з колосками пшениці до пам'ятника Т.Шевченку у Ризі та вшанування пам'яті загиблих хвилиною мовчання. Учасники також долучилися до традиційної акції "запали свічу" і символічно виклали лампадками трагічні роки геноциду Української нації.

Вже в приміщенні Посольства України, Тимчасовий повірений Аліса Подоляк у своїй промові нагадала історію подій 85-річної давнини та наголосила на важливості пам'яті про мільйони загиблих українців у ті страшні часи внаслідок дій "червоного терору". "Пропаганда - не нова технологія і радянська влада користувалася цим багато років, приховуючи правду. Принципи і методи не змінилися з тих часів. Тепер ми це бачимо у контексті подій на сході Нашої Батьківщини - України". 

У свою чергу, присутній на заході кореспондент Укрінформу - Олег Кудрін, виклав декілька історичних фактів, спираючись на пережитий досвід власної родини тих часів.

Після невеличкої історичної дискусії, гостям було запропоновано переглянути художній фільм "Гіркі жнива".

25 листопада о 16:00 у бічній каплиці церкви Страждальної Богородиці (м. Рига, Пілс, 5) буде відслужена панахида за жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

Останні новини

Мінсоцполітики створило соціальний відеоролик з проблематики торгівлі людьми | 15 березня, 12:16

У зв’язку зі збільшенням випадків втягнення громадян України у злочинну діяльність на території іноземних країн, Мінсоцполітики продовжує докладати зусиль щодо інформування громадян України про проблему торгівлі людьми та убезпечення їх від потрапляння у таку ситуацію.

Заява Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна | 15 березня, 10:00

Останні події, пов’язані з отруєнням колишнього російського шпигуна у Великій Британії, викликають велику тривогу. Зважаючи на дані британських спецслужб та беручи до уваги те, що  відповідь російської сторони є лицемірною й не викликає довіри, ми готові підтримати думку Прем'єр-міністра Великої Британії, що це, найімовірніше, справа рук Кремля.