Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 10:53

Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій завершив візит до Латвії

07 грудня, 08:37
2-4 грудня 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій, на запрошення складових організацій СКУ, Об’єднання українських товариств у Латвії, Українського культурно-просвітнього товариства в Латвії “Дніпро” та Конґресу Українців Латвії, здійснив робочий візит до Риги, Латвія, метою якого було посилення співпраці з владними структурами та українськими громадами в просуванні актуальних українських питань на світовому терені.
Під час зустрічей з високопосадовцями Президент СКУ висловив вдячність Латвії за визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу та за нинішню допомогу Україні в поборюванні російської агресії і гуманітарну допомогу, зокрема в лікуванні і реабілітації поранених українських військовослужбовців та оздоровленні дітей із родин учасників АТО.

Евген Чолій акцентував на масштабах гібридної війни Російської Федерації, що є серйозною загрозою як для територіальної цілісності України, так і для миру та безпеки в усьому світі. У зв’язку з цим Президент СКУ закликав до посилення санкцій проти Російської Федерації, поки вона не буде дотримуватись Мінських домовленостей і не звільнить Крим, та направлення миротворчої місії ООН на Схід України та моніторингової місії ОБСЄ до незаконно окупованого Криму. Також було обговорено латвійський акт, який передбачає заходи, подібні до Закону Магницького. Президент СКУ також спонукав Латвію підтримати надання Україні економічної допомоги типу Плану Маршалла для подолання руйнівних наслідків російської агресії та для її подальшого реформування. У цьому контексті Евген Чолій відзначив позитиви вже запроваджених в Україні реформ у різних сферах життєдіяльності.

2 грудня 2017 р. Евген Чолій виголосив головну доповідь про основні нинішні пріоритети СКУ щодо підтримки України та українського народу під час громадської зустрічі з нагоди 50-ліття СКУ, яку організували Українське культурно-просвітнє товариство в Латвії “Дніпро” на чолі з Іваном Наливайком, Об’єднання українських товариств у Латвії під проводом Ірини Дукуле та Конґрес Українців Латвії на чолі з Миколою Павлюком. Під час зустрічі учасники могли ознайомитись із експозицією про історію СКУ.

Цього ж дня Президент СКУ відвідав український стенд на Різдвяному ярмарку на Соборній площі. 

3 грудня 2017 р. Евген Чолій побував на Службі Божій в парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа Української Греко-Католицької Церкви в Ризі, по завершенню якої мав громадський виступ про потребу підтримки України та обговорив українське релігійне життя в Латвії з парохом цієї Церкви Романом Сапужаком.

Разом з цим Президент СКУ поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

4 грудня 2017 р. Евген Чолій відвідав Ризьку Українську школу та поспілкувався з її директором Лідією Кравченко, вчителями та учнями.

На завершення візиту Президент СКУ мав зустріч на тему України та української діаспори  з Тимчасовим повіреним у справах України в Латвії Алісою Подоляк та працівниками Посольства України в Латвії.

Президента СКУ під час зустрічей супроводжував Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк і Перший секретар Посольства Руслан Цеков та Голова Українського культурно-просвітнього товариства в Латвії “Дніпро” Іван Наливайко.

“Зустрічі в Ризі дали можливість конструктивно обговорити важливі українські питання та шляхи нашої подальшої співпраці,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Останні новини

Україна та Латвія зацікавлені у зміцненні ролі державної мови в загальній освіті - Л.Гриневич | Вчора, 14:27

14 грудня 2017 р. з робочим візитом у Ризі перебувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей з метою проведення консультацій з латвійською стороною щодо окремих положень Закону «Про освіту», а також обміну досвідом у сфері освіти у школах національних меншин, інклюзивної освіти та професійного розвитку педагогів. 

В Посольстві України в Латвії відбулася дискусія з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України | 09 грудня, 20:51

9 грудня в Посольстві України в Латвії відбулася дискусія з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України за участю українських істориків Івана Патриляка та Андрія Руккаса, а також української та латвійської громади.