Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 04:47

Україна та Латвія зацікавлені у зміцненні ролі державної мови в загальній освіті - Л.Гриневич

15 грудня 2017, 14:27

14 грудня 2017 р. з робочим візитом у Ризі перебувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей з метою проведення консультацій з латвійською стороною щодо окремих положень Закону «Про освіту», а також обміну досвідом у сфері освіти у школах національних меншин, інклюзивної освіти та професійного розвитку педагогів. 

У рамках візиту Л.Гриневич та П.Хобзей зустрілися з Міністром освіти та науки Латвійської Республіки Карлісом Шадурскісом та представниками профільних департаментів МОН Латвії. На зустрічі також були присутні: Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк, Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс та представники МЗС Латвії.

Під час зустрічі українська делегація поінформувала своїх колег щодо ходу реформ в Україні, зокрема, освітньої реформи. Крім того, міністри обговорили низку актуальних питань у сфері компетенції, обмінялися досвідом у процесі впровадження реформ та наголосили на важливості подальшого активного розвитку співпраці в рамках підписаної цього року Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту.

Міністр освіти і науки Латвії К.Шадурскіс наголосив на необхідності забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти та уникнення дискримінації на ринку праці своєї країни. У свою чергу, Міністр Гриневич відзначила, що досвід Латвії у питанні пошуку якісних та ефективних моделей навчання національних меншин є дуже цінним для України, зокрема, з урахуванням подальшої імплементації висновків Венеційської комісії.

«У межах наших домовленостей Україна пропонує для латвійців 30 різних стипендій як для бакалаврів та магістрів, так і для захисту докторських дисертацій, проведення наукових досліджень. Також ми хотіли б поглибити наші зв’язки в програмі Горизонт 2020 та розширити співпрацю між вишами в рамках програми ERASMUS+», – відзначила на брифінгу за підсумками зустрічі Лілія Гриневич.

Після прес-брифінгу, Л.Гриневич та її латвійський візаві К.Шадурскіс відвідали Ризьку українську середню школу, де почесним гостям було запропоновано ознайомитися з діяльністю унікального для східної частини Європи українського закладу. Директор РУСШ Лідія Кравченко наголосила на важливості підтримки українського закладу урядами України та Латвії, а також подякувала за незмінну позицію обох урядів із цього питання. Учні Ризької української школи поспілкувалися з високопосадовцями та продемонстрували шанованим гостям свої фантастичні творчі здібності.

У цей же день, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич побувала у Ризькому технічному університеті. «Масштаби та підходи керівництва університету, які були втілені з метою осучаснення цього закладу - вражаючі, і саме це дає змогу відчути натхнення у студентів та поглинутися в атмосферу науки в повній мірі», - зазначила Лілія Гриневич.

 

Останні новини

ДО 80-Х РОКОВИН ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ – МАСОВИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ 1937-1938 РОКІВ | 02 квітня, 16:30

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.