Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 04:01

Українці Латвії святкують День Соборності

22 січня, 18:00

22 січня Україна святкує День Соборності, коли у цей день 1919 році Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіки об’єдналися в одну єдину державу. 

З нагоди свята Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк провела «відкритий урок»  в Ризькій українській середній школі для учнів 9-11 класів, під час якого розповіла про події, що передували Акту злуки - створення Української Народної Республіки, якій у цей день виповнилося 100 років, відстоювання молодою українською державою своєї незалежності у боротьбі з більшовицькою Росією і подвиг українського студентства у Битві під Крутами 29 січня 2018 р.

Латвійським і українським учням було продемонстровано короткий фільм “Акт Злуки: відтворення історичної правди” Т.Каляндрука.

Також співробітники Посольства України в Латвії разом з українською громадою та латвійськими друзями України приєдналися до IV міжнародного флешмобу «United Ukraine», присвяченого Дню Соборності України – біля пам’ятника Т.Шевченку в Ризі заспівали гімни України і Латвії і вшанували пам’ять українців і латишів, які у буремні роки початку ХХ століття пліч-о-пліч виборювали незалежність своїх країн. 

Останні новини

В Ризі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і нагадали, що Крим – це Україна | 20 лютого, 20:47

20 лютого Посольством України та Ризькою парафією Української греко-католицької церкви проведено заходи з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. 

Україна представлена на 25-й міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Balttour 2018» в Ризі | 02 лютого, 10:02

2 лютого 2018 р. в Міжнародному виставковому центрі Риги відкрилася міжнародна туристична виставка-ярмарок «Balttour 2018», участь у якій беруть представники готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець).

100-та річниця бою під Крутами | 29 січня, 10:02

29 січня в Україні на загальнодержавному рівні відзначається 100-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність.