Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 18:31

Українці Латвії святкують День Соборності

22 січня, 18:00

22 січня Україна святкує День Соборності, коли у цей день 1919 році Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіки об’єдналися в одну єдину державу. 

З нагоди свята Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк провела «відкритий урок»  в Ризькій українській середній школі для учнів 9-11 класів, під час якого розповіла про події, що передували Акту злуки - створення Української Народної Республіки, якій у цей день виповнилося 100 років, відстоювання молодою українською державою своєї незалежності у боротьбі з більшовицькою Росією і подвиг українського студентства у Битві під Крутами 29 січня 2018 р.

Латвійським і українським учням було продемонстровано короткий фільм “Акт Злуки: відтворення історичної правди” Т.Каляндрука.

Також співробітники Посольства України в Латвії разом з українською громадою та латвійськими друзями України приєдналися до IV міжнародного флешмобу «United Ukraine», присвяченого Дню Соборності України – біля пам’ятника Т.Шевченку в Ризі заспівали гімни України і Латвії і вшанували пам’ять українців і латишів, які у буремні роки початку ХХ століття пліч-о-пліч виборювали незалежність своїх країн. 

Останні новини

74-а річниця депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу | 18 травня, 16:43

18 травня 1944 року тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей за брехливими звинуваченнями у співпраці з фашистами стали вигнанцями. Сьогодні геноцид кримських татар окупаційною російською владою продовжується. 

У Ризі відсвяткували День вишиванки | 17 травня, 23:41

17 травня у Ризі відбулися традиційно масштабні святкування Дня вишиванки за участі української громади Латвії, латвійських друзів України, а також гостей міста.

Ахтем Чийгоз під час зустрічі в Ризі: «Я ще не вільний, оскільки не можу повернутися додому» | 10 травня, 20:27

10 травня в Ризі відбулася дискусія «Доля кримськотатарського народу» за участю заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і Директора Кримського інституту стратегічних досліджень Арсена Жумаділова, які прибули до Латвії на запрошення Балто-Чорноморського альянсу.

Українські студенти вивчають досвід європейської інтеграції Латвії | 10 травня, 15:20

10 травня Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк зустрілася із групою українських студентів, які навчаються в Ризі за програмою Європейських студій в Латвійському університеті. 

Посольство України святкувало День Європи в Ризі | 09 травня, 15:02

9 травня в Латвії і у всій Європі відзначається день Європи.