Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 15:43

В Ризі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і нагадали, що Крим – це Україна

20 лютого, 20:47

20 лютого Посольством України та Ризькою парафією Української греко-католицької церкви проведено заходи з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. 

Спочатку у каплиці церкви Страждальної Богородиці Парафії УГКЦ в Ризі пройшла молитва за загиблими українськими героями. Після чого біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Ризі були запалені лампадки та покладені квіти. В Посольстві України відбувся перегляд фільму “Небесна сотня у вирій полетіла”, створений на литовській кіностудії “Араттафільм”, за участю його автора Петра Олара. Після чого присутні українці і латиші обговорили фільм та події в Україні чотирирічної давнини.  

20 лютого – це також дата початку російської агресії і окупації АР Крим, тому Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк подякувала Латвійській Республіці за принципову позицію щодо невизнання незаконної анексії та підтримку територіальної цілісності України і закликала присутніх українців та друзів України в Латвії до єдності і солідарності з українцями і кримськими татарами, права яких системно і грубо порушуються російською окупаційною владою на півострові. Український дипломат закликала до спільних скоординованих дій з метою відстеження та реагування на агресивну інформаційну політику Росії в Латвії.

Учасники зустрічі провели флешмоб «Крим – це Україна».

Останні новини

Мінсоцполітики створило соціальний відеоролик з проблематики торгівлі людьми | 15 березня, 12:16

У зв’язку зі збільшенням випадків втягнення громадян України у злочинну діяльність на території іноземних країн, Мінсоцполітики продовжує докладати зусиль щодо інформування громадян України про проблему торгівлі людьми та убезпечення їх від потрапляння у таку ситуацію.

Заява Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна | 15 березня, 10:00

Останні події, пов’язані з отруєнням колишнього російського шпигуна у Великій Британії, викликають велику тривогу. Зважаючи на дані британських спецслужб та беручи до уваги те, що  відповідь російської сторони є лицемірною й не викликає довіри, ми готові підтримати думку Прем'єр-міністра Великої Британії, що це, найімовірніше, справа рук Кремля.