Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 04:37

Україна завжди була важливою країною для Латвії, але з 2014 року стала дійсно стратегічним партнером

22 березня, 20:16

«Україна завжди була важливою країною для Латвії, але з 2014 року стала дійсно стратегічним партнером», - зазначив в МЗС України Державний секретар МЗС Латвійської Республіки Андрейс Пілдеговичс під час зустрічі 22 березня із заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

А.Пілдеговичс підтвердив незмінну підтримку Латвією територіальної цілісності та суверенітету України.

У ході бесіди було констатовано високий рівень двостороннього політичного діалогу та спільність позицій з ключових питань міжнародного порядку денного.

При обговоренні питання практичної допомоги Латвії в проведенні реформ в Україні Держсекретар МЗС Латвії наголосив на готовності його країни  ділитися досвідом у сферах електронного врядування, стратегічних комунікацій, освіти національних меншин та реформування системи фітосанітарного контролю.

У контексті питання протидії інформаційно-пропагандистській війні з боку РФ А.Пілдеговичс зазначив, що Латвія як ніхто розуміє, як працює російська машина пропаганди, оскільки ще з 90-х років відчула на собі всі кліше, які Росія зараз використовує проти України.

Під час зустрічі було підкреслено важливість нещодавнього закріплення українським парламентом рішення вступу до НАТО як стратегічної мети. Окремо наголошено на важливості посилення співпраці у питаннях протидії гібридним загрозам, які становлять пряму загрозу національним інтересам України та країн-членів Альянсу.

Сторони відзначили високу динаміку імплементації Україною положень Угоди про асоціацію, позитивні тенденції у торгівлі з ЄС, які підтверджуються показниками 2017 року. Відзначалася важливість ґрунтовної підготовки до міжнародної Конференції з питань імплементації реформ в Україні, яка відбудеться наприкінці червня 2018 року у Копенгагені.

Останні новини

ДО 80-Х РОКОВИН ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ – МАСОВИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ 1937-1938 РОКІВ | 02 квітня, 16:30

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.