Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 18:39

В Латвії вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

08 травня, 17:47

8 травня у День пам’яті і примирення в Латвії вшановували пам'ять жертв Другої світової війни.

У цей день Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк разом з іншими представниками дипломатичного корпусу, Президентом Латвії Раймондсом Вейонісом, Спікером Саейму Інарою Мурнієце, Прем’єр-міністр Марісом Кучинскісом, членами парламенту і уряду, військовим командуванням взяла участь у пам’ятних заходах. Зокрема, з нагоди трагічної дати відбулася екуменічна служба у Домському соборі Риги, церемонії покладання квітів на Братському кладовищі в Ризі і  Меморіальному комплексі у Саласпілсі, де під час війни розміщувався концентраційний табір для полонених військових і цивільних. 

У своїх промовах Прем’єр-міністр Латвії, церковні лідери наголошували на трагічності цієї сторінки світової історії, а також на тому, що із перемогою над нацизмом Латвія не отримала омріяну для себе свободу, але окупацію і репресії.

Останні новини

74-а річниця депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу | 18 травня, 16:43

18 травня 1944 року тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей за брехливими звинуваченнями у співпраці з фашистами стали вигнанцями. Сьогодні геноцид кримських татар окупаційною російською владою продовжується. 

У Ризі відсвяткували День вишиванки | 17 травня, 23:41

17 травня у Ризі відбулися традиційно масштабні святкування Дня вишиванки за участі української громади Латвії, латвійських друзів України, а також гостей міста.

Ахтем Чийгоз під час зустрічі в Ризі: «Я ще не вільний, оскільки не можу повернутися додому» | 10 травня, 20:27

10 травня в Ризі відбулася дискусія «Доля кримськотатарського народу» за участю заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і Директора Кримського інституту стратегічних досліджень Арсена Жумаділова, які прибули до Латвії на запрошення Балто-Чорноморського альянсу.

Українські студенти вивчають досвід європейської інтеграції Латвії | 10 травня, 15:20

10 травня Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк зустрілася із групою українських студентів, які навчаються в Ризі за програмою Європейських студій в Латвійському університеті. 

Посольство України святкувало День Європи в Ризі | 09 травня, 15:02

9 травня в Латвії і у всій Європі відзначається день Європи.