Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 18:37

Ахтем Чийгоз під час зустрічі в Ризі: «Я ще не вільний, оскільки не можу повернутися додому»

10 травня, 20:27

10 травня в Ризі відбулася дискусія «Доля кримськотатарського народу» за участю заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і Директора Кримського інституту стратегічних досліджень Арсена Жумаділова, які прибули до Латвії на запрошення Балто-Чорноморського альянсу.

На початку заходу Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк повідомила присутнім про продовження Росією агресії проти України, порушення прав кримських татар та українців в окупованому Криму, невиконання рішень Міжнародного суду ООН щодо тимчасових запобіжних заходів на вимогу України, зокрема, продовження заборони діяльності Меджлісу в Криму.

Кримськотатарські активісти розповіли присутнім про справжній стан справ на окупованому півострові, боротьбу кримських татар за свободу і відчайдушні спроби окупаційної влади утримати контроль на півострові через залякування, відверту брехню і насаджування історичних міфів.

Відвідувачі заходу також мали змогу ознайомитися з наданою Посольством України в Латвії виставкою «Доросле кримське дитинство» російського журналіста Антона Наумлюка, яка розповідає про життя дітей політичних в’язнів - кримських татар, яких російська влада переслідує за опір окупації.

Зустріч відбулася напередодні Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається 18 травня.

Останні новини

74-а річниця депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу | 18 травня, 16:43

18 травня 1944 року тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей за брехливими звинуваченнями у співпраці з фашистами стали вигнанцями. Сьогодні геноцид кримських татар окупаційною російською владою продовжується. 

У Ризі відсвяткували День вишиванки | 17 травня, 23:41

17 травня у Ризі відбулися традиційно масштабні святкування Дня вишиванки за участі української громади Латвії, латвійських друзів України, а також гостей міста.

Українські студенти вивчають досвід європейської інтеграції Латвії | 10 травня, 15:20

10 травня Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк зустрілася із групою українських студентів, які навчаються в Ризі за програмою Європейських студій в Латвійському університеті. 

Посольство України святкувало День Європи в Ризі | 09 травня, 15:02

9 травня в Латвії і у всій Європі відзначається день Європи. 

В Латвії вшанували пам’ять жертв Другої світової війни | 08 травня, 17:47

8 травня у День пам’яті і примирення в Латвії вшановували пам'ять жертв Другої світової війни.