Посольство України в Латвійській Республіці

, Київ 03:49

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Латвією

 Договірно-правова база співпраці

Між Україною і Латвією укладена низка міжнародних договорів у сфері культурно-гуманітарного співробітництва, серед яких:
— Угода між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки про співробітництво в галузі освіти, науки та культури;
— Угода про співробітництво між Латвійською академією наук та Національною академією наук України;
— Угода про співробітництво між столицею України м. Києвом і столицею Латвійської Республіки м. Рига;
— Угода про співробітництво в галузі культури між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством культури Латвійської Республіки;
— Угода між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством добробуту Латвійської Республіки про співробітництво в галузі охорони здоров’я та медичної науки;
— Угода про наукову, навчальну та культурну співпрацю між Київським університетом ім. Т.Г.Шевченка та Латвійським державним університетом;
— Угода між Державним комітетом України з питань фізичної культури та спорту та Міністерством освіти і науки Латвійської Республіки про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту.
— Угода про співробітництво між Державним комітетом архівів України та Генеральною дирекцією державних архівів Латвійської Республіки.

— Угода про Спільну програму науково-тежнологічної співпраці між Міністерством освіти та науки України та Міністерством освіти та науки Латвійської Республіки.

 

Наукове та освітнє співробітництво

У рамках декількох програм, у тому числі на урядовому рівні, українські студенти з центральних та регіональних ВНЗ приїжджають на коротко- та довготермінові навчальні курси.

Розвивається відкритий у 2004 році на базі Латвійської академічної бібліотеки Український інформаційний центр.

Наразі триває робота над налагодженням українсько-латвійської співпраці у сфері створення спільних програм у вищих навчальних закладах, збільшенні обмінів студентами і викладачами.

 

Культурно-гуманітарна співпраця

За сприяння Уряду, місцевої влади, українських товариств у Латвії відбуваються численні мистецькі та просвітницькі виставки та концерти. Останнім часом більшість з них носять переважно гуманітарний характер. Активною є участь Латвії у наданні гуманітарної допомоги Україні, у тому числі лікування та реабілітація українських військовослужбовців із зони АТО, організація відпочинку для дітей-сиріт, дітей-переселенців зі Сходу України.