Портал в режимі тестування та наповнення
Політичні відносини між Україною та Латвією
Опубліковано 15 серпня 2012 року о 22:52

26 серпня 1991 року Україна визнала державну незалежність Латвійської Республіки, а 4 грудня 1991 року Латвія визнала державну незалежність України. Дипломатичні відносини між двома країнами були встановлені 12 лютого 1992 року. В Ризі функціонує Посольство України. Посол - Олександр Міщенко. У Києві діє Посольство Латвійської Республіки, Посол - Юріс Пойканс.

Відносини України та Латвійської Республіки  мають давні історичні традиції та сьогодні характеризуються високим рівнем довіри та взаємодії. Латвія зайняла активну позицію у підтримці України як під час Революції Гідності, так і в контексті незаконної окупації Криму і російської агресії на сході України. Латвія надає активну допомогу у проведенні європейських реформ в Україні та підтримує євроінтеграційний курс Києва.

Держави підтримують динамічний політичний діалог, у тому числі і на вищому рівні. Президент України Петро Порошенко відвідав Ригу 21-22 травня 2015 р. для участі у саміті «Східного партнерства» у рамках головування Латвії а Раді ЄС у першій половині 2015 р.

26-28 жовтня 2015 р. Президент Латвійської Республіки Раймондс Вейоніс здійснив перший після обрання на посаду офіційний візит в Україну на запрошення Президента України П.О.Порошенка. У складі латвійської делегації Україну також відвідав Міністр сільського господарства Латвії Яніс Дуклавс, який підписав з Міністром аграрної політики та продовольства  України Олексієм Павленком Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у присутності двох Президентів.

4 квітня 2017 р. на запрошення Президента Латвії Раймондса Вейоніса Президент України Петро Порошенко здійснив офіційний візит до Латвійської Республіки, у ході якого він зустрівся з Президентом Латвії віч-на-віч та у розширеному форматі, провів зустріч зі Спікером Саейму Інарою Мурнієце та Прем'єр-міністром Марісом Кучинскісом. З нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин мід країнами Президенти ухвалили Спільну заяву

В рамках офіційного візиту в  присутності  лідерів двох країн, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки Каспарс Герхардс підписали Угоду про двостороннє співробітництво в галузі охорони навколишнього природного середовища.

6 квітня 2017 р. у Києві відбувся 2-й Українсько-Балтійський форум Прем’єр-міністрів (України, Латвії, Естонії, Литви). Його головними темами були російська агресія проти України: зміцнення безпеки в регіоні та європейська інтеграція України: синергія з країнами Балтії. За підсумками зустрічі Прем’єр-міністри ухвалили Спільну заяву. Перша зустріч у форматі Прем'єр-міністрів України, Латвії, Литви і Естонії відбулася 5 листопада 2015 р. в Ризі, участь у якій взяв Прем'єр-міністр України А.Яценюк. У ході свого візиту А.Яценюк провів переговори з керівництвом Латвійської Республіки - Прем'єр-міністром Л.Страуюмою, Президентом Р.Вейонісом, Спікером Саейму І.Мурнієце, урочисто відкрив перший у Латвії пам'ятник Тарасу Шевченку та виступив з промовою на відкритті Десятої Ризької Конференції. 

29-30 вересня 2017 р. з метою участі у Ризькій конференції відбувся робочий візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна до Латвії. У ході свого візиту він підписав Угоду між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки про співробітництво в сфері освіти, науки, молоді та спорту.

12-13 грудня 2017 р. відбувся офіційний візит Голови ВР України А.Парубія до Латвії, який зустрівся з Президентом Латвії Р.Вейонісом, Спікером Саейму І.Мурнієце.

1-2 березня 2018 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до Латвії, у ході якого проведено переговори з Президентом Р.Вейонісом, Прем’єр-міністром Латвії М.Кучинскісом, зустріч з представниками латвійських ділових кіл. У присутності прем’єр-міністрів підписано Протокол про наміри між Міністерством освіти та науки Латвійської Республіки та Міністерством освіти та науки України щодо співробітництва з метою підтримки функціонування Ризької української середньої школи та Генеральну угоду щодо академічного співробітництва між Ризьким технічним університетом та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

15-18 травня 2018 р. на запрошення Голови Верховної Ради України А.Парубія відбувся офіційний візит Спікера Саейму І.Мурнієце до України, яка крім офіційних переговорів здійснила поїздку до м. Слов'янськ Донецької області, де мала змогу ознайомитися із наслідками російської агресії. 

20 червня 2018 р. відьбувся робочий візит Міністра закордонних справ Латвії Е.Рінкевичса в Україну.

23-25 листопада 2018 р. з метою участі у Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає!» відбувся офіційний візит Президента Латвії Р.Вейоніса в Україну, який також відвідав м.Мар’їнка Донецької області, де поспілкувався з військовослужбовцями ООС. 

На постійній основі здійснюється двосторонній діалог на міжурядовому, міжпарламентському та міжвідомчому рівнях. Традиційно активно працює Група міжпарламентських відносин Саейму Латвії з Україною (новим головою Групи пілся парламентських виборів в Латвії став Алдіс Адамовичс ("Нова Єдність"), складається з 42 депутатів), а також група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою (голова - Олександр Кодола ("Народний Фронт"), складається з 34 депутатів). Міжпарламентська співпраця між Україною та Латвією відбувається також у батосторонньому форматі, зокрема, 1-2 лютого 2016 р. за ініціативою Латвії відбувся спільний повторний візит в Україну голів парламентів країн Балтії та Північної Європи. Латвія під час візиту була представлена Віце-спікером І.Либиня-Егнере. Перший візит у такому форматі відбувся 16-17 березня 2015 р.   

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux