Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та Латвією
Опубліковано 15 серпня 2012 року о 23:04

У контексті розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва створено відповідну нормативно-правову базу, яка дозволяє послідовно розвивати співпрацю на цьому напрямку. Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Латвійської Республіки про економічне, промислове та науково-технічне співробітництво (5 жовтня 2005 року), створено Міжурядову Комісію з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва (проведено шість засідань Комісії), яка є дієвим механізмом з обговорення та реалізації двосторонніх проектів, зокрема у сфері науки і технологій.

Підписання 29 вересня 2017 року Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки про співробітництво в сфері освіти, науки, молоді та спорту відкрило нові можливості та перспективи для взаємодії та партнерських відносин на рівні вищих навчальних закладів. Зокрема, Угода передбачає надання стипендій для навчання та проведення досліджень у вищих навчальних закладах, а також стипендій для підготовки академічних та наукових кадрів.

У ході офіційного візиту Прем’єр-міністра України В.Гройсмана до Латвії (1-2 березня 2018 року) було укладено Генеральну угоду щодо академічного співробітництва між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та Ризьким технічним університетом, яка сприятиме активізації контактів між цими провідними навчальними закладами.

23-24 листопада 2018 р. в Ризі відбулося Друге засідання українсько-латвійської Спільної Комісії з науково-технологічного співробітництва. Під час засідання сторони обговорили основні досягнення у сфері науки та технологій, розвиток двосторонньої співпраці. Окремо було відзначено успішну реалізацію спільних українсько-латвійських науково-дослідних проектів у 2017-2018 роках.

З урахуванням зростаючої ролі інформаційних технологій у виробничих процесах, провідних позицій українських і латвійських вищих навчальних закладів у сфері комп’ютерних технологій, налагоджено співпрацю Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка, Київського національного університету технологій та дизайну, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» з латвійською компанією «HansaMatrix» (провідний виробник електронних і оптичних систем, високотехнологічних дисплеїв, механізмів високоточної механіки, роботехніки та автоматики), яка зацікавлена у створенні інженерної команди в Україні для розвитку 3D технологій візуалізації, а також у проходженні практики студентами українських профільних закладів на латвійському підприємстві.

У вересні 2018 р. було підписано Угоду про співробітництво між Стокгольмською школою економіки SSE Riga та Київською школою економіки, відповідно до якої, зокрема, передбачаються обмін студентами та спікерами, організація спільних просвітницько-дослідницьких заходів, а також спільні магістерські та бакалаврські навчальні програми для студентів цих закладів. Тривала співпраця на рівні регіональних ВУЗів, зокрема Вентспілський Університет прикладних наук започаткував співпрацю з Харківським національним  університетом ім. В.Н.Каразіна (7 лютого 2018 р.), Харківським національним університетом радіоелектроніки (17 травня 2018 р.), Донбаською державною машинобудівною академією (18 травня 2018 р.), що дозволить здійснювати академічні обміни, стажування у сфері технічних наук.

З метою налагодження співпраці у контексті європейської інтеграції опрацьовуються пропозиції латвійської сторони щодо участі наукових установ та науково-дослідних центрів України у відповідних програмах ЄС на умовах повноправних партнерів.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux