Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 19:20

Україна завжди була важливою країною для Латвії, але з 2014 року стала дійсно стратегічним партнером

22 березня, 20:16

«Україна завжди була важливою країною для Латвії, але з 2014 року стала дійсно стратегічним партнером», - зазначив в МЗС України Державний секретар МЗС Латвійської Республіки Андрейс Пілдеговичс під час зустрічі 22 березня із заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

А.Пілдеговичс підтвердив незмінну підтримку Латвією територіальної цілісності та суверенітету України.

У ході бесіди було констатовано високий рівень двостороннього політичного діалогу та спільність позицій з ключових питань міжнародного порядку денного.

При обговоренні питання практичної допомоги Латвії в проведенні реформ в Україні Держсекретар МЗС Латвії наголосив на готовності його країни  ділитися досвідом у сферах електронного врядування, стратегічних комунікацій, освіти національних меншин та реформування системи фітосанітарного контролю.

У контексті питання протидії інформаційно-пропагандистській війні з боку РФ А.Пілдеговичс зазначив, що Латвія як ніхто розуміє, як працює російська машина пропаганди, оскільки ще з 90-х років відчула на собі всі кліше, які Росія зараз використовує проти України.

Під час зустрічі було підкреслено важливість нещодавнього закріплення українським парламентом рішення вступу до НАТО як стратегічної мети. Окремо наголошено на важливості посилення співпраці у питаннях протидії гібридним загрозам, які становлять пряму загрозу національним інтересам України та країн-членів Альянсу.

Сторони відзначили високу динаміку імплементації Україною положень Угоди про асоціацію, позитивні тенденції у торгівлі з ЄС, які підтверджуються показниками 2017 року. Відзначалася важливість ґрунтовної підготовки до міжнародної Конференції з питань імплементації реформ в Україні, яка відбудеться наприкінці червня 2018 року у Копенгагені.

Останні новини

Латвія послідовно підтримує Україну в процесі реформування аграрної сфери | 17 жовтня, 17:45

17 жовтня Посольство України в Латвії відвідала делегація українських аграріїв на чолі з Президентом Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) Іваном Паньківим.

Заява МЗС України щодо систематичних обмежень свободи пересування та перешкоджань у виконанні мандата СММ ОБСЄ в Україні з боку Російської Федерації | 11 жовтня, 16:16

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує системні обмеження та провокації з боку Росії та її окупаційних військ проти спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ). У такий спосіб Кремль намагається уникнути відповідальності за розпалювання конфлікту та блокування виконання Мінських домовленостей.

Ризька Українська середня школа - партнер Української Держави у реалізації культурних і гуманітарних проектах в Латвії | 05 жовтня, 19:12

5 жовтня з нагоди 100-річчя відродження української державності та з метою відзначення у День працівника освіти важливого внеску керівництва і вчителів Ризької української середньої школи у вивчення української мови, збереження і популяризацію української культури, літератури і традицій в Латвії в Посольстві України відбулося прийняття та церемонія нагородження вчителів.

Заява Міністерства закордонних справ України щодо рішення Верховного суду Російської Федерації у справі незаконно засудженого громадянина України Романа Сущенка | 12 вересня, 19:46

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного суду Російської Федерації від 12 вересня 2018 року залишити без змін вирок громадянину України, журналісту Роману Сущенку, яким українця засуджено до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму за відверто сфальсифікованими звинуваченнями у шпигунстві.