Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 09:43

Посол України в Латвії та Віце-спікер Саейму обговорили ситуацію в ПАРЄ

18 червня, 14:43

18 червня відбулася зустріч Посла України в Латвійській Республіці Олександра Міщенка із Віце-спікером Саейму, Головою латвійської делегації в ПАРЄ Інесою Либиня-Егнере.

Посол України подякував за незмінну підтримку Латвією України в рамках міжнародних організацій, у т.ч. в рамках ПАРЄ. Сторони детально обговорили ситуацію напередодні червневої частини ПАРЄ і засудили можливість повернення повноважень російської делегації в ПАРЄ без виконання вимог Асамблеї, які були запроваджені у відповідь на російську агресію проти України. Особливо Посол відзначив підтримку Латвії у ході 129-го засідання Комітету міністрів РЄ 17 травня 2019 р. в Хельсінкі, коли Латвія не підтримала схвалення регламентним комітетом проекту резолюції, яка уможливлює підтвердження повноважень російської делегації.

Віце-спікер Саейму наголосила, що позиція Латвійської Республіки є повністю солідарною з Україною і наголосила, що безумовне повернення Росії в ПАРЄ без виконання нею своїх зобов’язань буде мати негативні наслідки для авторитету цієї міжнародної організації.

Посол України ознайомив Віце-спікера та інших членів латвійської делегації в ПАРЄ з актуальною ситуацією в Україні у контексті продовження країною-окупантом порушення прав людини, зокрема прав кримських татар в окупованому Криму, а також порушення Мінських домовленостей щодо нормалізації ситуації на Донбасі. Посол України високо відзначив рішення латвійського парламенту щодо засудження депортації кримських татар і визнання її геноцидом. Як зазначив О.Міщенко в Латвії, як і в Україні, добре пам’ятають злочини радянського тоталітарного режиму і тому засуджують його прояви в діях сьогоднішнього керівництва Кремля.

Photos provided by the press-service of Saeima

Останні новини

В Латвії у рамках участі у проекті NORLAU перебуває делегація з України | 12 листопада, 12:08

У період 11-15 листопада 2019 року в Латвії у рамках участі у проекті NORLAU перебуває делегація з України у складі понад 20 осіб, яку очолює Заступник міністра юстиції України Віталій Василик та до якої увійшли представники Верховного Суду України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Державної установи «Центр пробації», обласних судів, прокуратур тощо.

«На степових просторах. Айвазовський та Україна». | 09 листопада, 12:15

8 листопада 2019 р. в рамках діючої виставки картин Івана Айвазовського «Метафізика світла», яка експонується у Великій залі Художнього музею Ризька Біржа, відбувся мистецький вечір присвячений творчості художника - «На степових просторах. Айвазовський та Україна». Захід організовано за підтримки Посольства України та адміністрації Художнього музею «Ризка Біржа». Координатором проекту є Центр культури Латвія-Україна під керівництвом В.Іваницького та Н.Шилової. Режисер театральної частини заходу М.Семенова, продюсер - О.Січко.

Оголошення ПУ в Латвії | 07 листопада, 18:49

До уваги громадян України, які мали проблеми з вильотом 8.10.2019 року з м.Рига до м.Київ авіарейсом W66280.