Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 06:56

Посол України в Латвії та Віце-спікер Саейму обговорили ситуацію в ПАРЄ

18 червня, 14:43

18 червня відбулася зустріч Посла України в Латвійській Республіці Олександра Міщенка із Віце-спікером Саейму, Головою латвійської делегації в ПАРЄ Інесою Либиня-Егнере.

Посол України подякував за незмінну підтримку Латвією України в рамках міжнародних організацій, у т.ч. в рамках ПАРЄ. Сторони детально обговорили ситуацію напередодні червневої частини ПАРЄ і засудили можливість повернення повноважень російської делегації в ПАРЄ без виконання вимог Асамблеї, які були запроваджені у відповідь на російську агресію проти України. Особливо Посол відзначив підтримку Латвії у ході 129-го засідання Комітету міністрів РЄ 17 травня 2019 р. в Хельсінкі, коли Латвія не підтримала схвалення регламентним комітетом проекту резолюції, яка уможливлює підтвердження повноважень російської делегації.

Віце-спікер Саейму наголосила, що позиція Латвійської Республіки є повністю солідарною з Україною і наголосила, що безумовне повернення Росії в ПАРЄ без виконання нею своїх зобов’язань буде мати негативні наслідки для авторитету цієї міжнародної організації.

Посол України ознайомив Віце-спікера та інших членів латвійської делегації в ПАРЄ з актуальною ситуацією в Україні у контексті продовження країною-окупантом порушення прав людини, зокрема прав кримських татар в окупованому Криму, а також порушення Мінських домовленостей щодо нормалізації ситуації на Донбасі. Посол України високо відзначив рішення латвійського парламенту щодо засудження депортації кримських татар і визнання її геноцидом. Як зазначив О.Міщенко в Латвії, як і в Україні, добре пам’ятають злочини радянського тоталітарного режиму і тому засуджують його прояви в діях сьогоднішнього керівництва Кремля.

Photos provided by the press-service of Saeima

Останні новини

Українські діти на відпочинку в Латвії | 19 серпня, 12:55

19 серпня 2019 року Посольство відвідали дві групи дітей, які перебувають на відпочинку у Латвії: -         група дітей із Ніжина (15 осіб) на запрошення Самоуправління Прейлі у період 14-21 серпня 2019 року; -         група дітей зі Львова (16 осіб) на запрошення Самоуправління Паргауя у період 17-26 серпня 2019 року.

Крим - це Україна! | 15 серпня, 15:28

Завдяки спільній налагодженій взаємодії Посольства з українськими активістами Координаційної ради при ПУ вдалося нейтралізувати поширення в соціальних мережах мапи з некоректним зображенням України, де Крим був відзначений як російська територія.