Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 05:50

Посол України в Латвії та Віце-спікер Саейму обговорили ситуацію в ПАРЄ

18 червня, 14:43

18 червня відбулася зустріч Посла України в Латвійській Республіці Олександра Міщенка із Віце-спікером Саейму, Головою латвійської делегації в ПАРЄ Інесою Либиня-Егнере.

Посол України подякував за незмінну підтримку Латвією України в рамках міжнародних організацій, у т.ч. в рамках ПАРЄ. Сторони детально обговорили ситуацію напередодні червневої частини ПАРЄ і засудили можливість повернення повноважень російської делегації в ПАРЄ без виконання вимог Асамблеї, які були запроваджені у відповідь на російську агресію проти України. Особливо Посол відзначив підтримку Латвії у ході 129-го засідання Комітету міністрів РЄ 17 травня 2019 р. в Хельсінкі, коли Латвія не підтримала схвалення регламентним комітетом проекту резолюції, яка уможливлює підтвердження повноважень російської делегації.

Віце-спікер Саейму наголосила, що позиція Латвійської Республіки є повністю солідарною з Україною і наголосила, що безумовне повернення Росії в ПАРЄ без виконання нею своїх зобов’язань буде мати негативні наслідки для авторитету цієї міжнародної організації.

Посол України ознайомив Віце-спікера та інших членів латвійської делегації в ПАРЄ з актуальною ситуацією в Україні у контексті продовження країною-окупантом порушення прав людини, зокрема прав кримських татар в окупованому Криму, а також порушення Мінських домовленостей щодо нормалізації ситуації на Донбасі. Посол України високо відзначив рішення латвійського парламенту щодо засудження депортації кримських татар і визнання її геноцидом. Як зазначив О.Міщенко в Латвії, як і в Україні, добре пам’ятають злочини радянського тоталітарного режиму і тому засуджують його прояви в діях сьогоднішнього керівництва Кремля.

Photos provided by the press-service of Saeima

Останні новини

Відбувся офіційний візит Президента України Володимира Зеленського до Латвійської Республіки | 17 жовтня, 16:20

16 жовтня 2019 року Президент України Володимир Зеленський здійснив офіційний візит до Латвійської Республіки. Глава держави провів зустрічі з Президентом Латвії Егілсом Левітсом, Спікером Саейму Латвійської Республіки Інарою Мурнієце та Прем’єр-міністром Латвії Кріш’янісом Каріньшем.

Міністр закордонних справ Латвії здійснив візит в Україну | 09 жовтня, 12:57

7-8 жовтня 2019 року Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс здійснив візит в Україну. В ході візиту відбулись зустрічі Е.Рінкевічса з Головою Верховної Ради України Д.Розумковим, Прем’єр-міністром України О.Гончаруком та Міністром закордонних справ України В.Пристайком.