Посольство України в Латвійській Республіці

ПРИ ПОСОЛЬСТВІ УКРАЇНИ В ЛАТВІЇ УТВОРЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ

05 серпня, 12:41

2 серпня 2019 року в Посольстві України відбулась зустріч представників українських діаспорських організацій Латвії та окремих активістів.

У ході зустрічі обговорили питання, пов'язані із забезпеченням взаємодії Посольства з українськими діаспорськими організаціями в ім’я підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, її євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень, а також заходи із засудження Росії як країни-агресора.

Все частіше деякі українські організації Латвії у своїй діяльності практично впроваджують у життя ідеологію країни-агресора Росії. Мовляв, діаспорскі організації «поза політикою», відповідно, вони не повинні порушувати тематику, пов’язану з російською агресією проти України. Таке відповідає ідеології Кремля – звузити діяльність українських діаспорських організації за кордоном виключно до примітивного «шароварного фольклору» та підтримки ідеї «слов’янського братання». Путінські пропагандисти хотіли б, щоб вся діяльність української діаспори зводилася до українського гопака на тлі російської «калінки-малінки».

Тому звертаючись до українців Латвії, Посольство закликає не забувати про споконвічну мету українського народу – самостійно розбудовувати свою державу на своїй території. При цьому, підтримка громадою України в умовах агресії Росії жодним чином не порушує чинне законодавство Латвії, яке не заперечує висловлення своєї громадської позиції на підтримку територіальної цілісності України.

Саме керуючись прагненням сприяти Україні та українцям у досягенні цієї мети, небайдужі до долі України українські діаспорські організації Латвії та окремі активісти об’єдналися у своїй діяльності шляхом створення Координаційної ради при Посольстві України в Латвійській Республіці.

2 серпня 2019 року до Координаційної ради увійшли Товариство підтримки України, Ризький український народний театр, Фонд підтримки постраждалих в Україні, Конгрес українців Латвії, Молодіжне латвійсько-українське товариство "Вектор в Європу", Центр культури "Латвія-Україна", "Український центр молоді та дітей", а також та окремі активісти та волонтери.

Копія заяви Координаційної ради від 02.08.2019 р.

5 серпня 2019 року до Заяви Координаційної ради приєднався Отець Роман Сапужак.

Координаційна рада відкрита до приєднання як організацій, так і активістів в індивідуальному порядку.

 

 

Останні новини

Вітаємо бранців Кремля, які прибули до Латвії на реабілітацію після звільнення з російського полону! | 10 грудня, 15:51

Вітаємо в Ризі колишніх політичних в’язнів Кремля, а саме: Балуха Володимира, Бекирова Эдема, Гриба Павла, Карпюка Миколу, Клиха Станіслава, Кольченка Олександра, Панова Артура, Панова Євгена, Сенцова Олега, Сизоновича Олексія та Сущенка Романа, які прибули до Латвії 10 грудня 2019 року на запрошення Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки для проходження курсу реабілітації в Національному реабілітаційному центрі «Вайварі» (м.Юрмала), що триватиме до 21 грудня 2019 року. Разом з ними перебуватимуть члени їхніх родин. О.Сенцов приєднається до групи орієнтовно з 15 грудня 2019 року.

Міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path» у Ризі | 06 грудня, 17:24

6 грудня 2019 року у м.Рига відбулась міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path», співорганізаторам якої виступив Саейм Латвійської Республіки. Конференція була сфокусована на тому, щоб у черговий раз привернути увагу міжнародної спільноти до української тематики та продемонструвати підтримку європейського курсу України.

Делегація українського міста-курорту Трускавець на чолі з Мером А.Кульчинським здійснила робочий візит до Латвії | 03 грудня, 18:53

2-3 грудня 2019 року делегація Трускавецької міської Ради на чолі з Міським головою А.Кульчинським на запрошення Ради м.Юрмала відвідала це відоме у світі латвійське місто. Українська делегація провела зустрічі з керівництвом Ради м.Юрмала, ознайомилася із роботою департаментів розвитку міста, міського маркетингу, туризму та культури, а також відвідала низку інфраструктурних об’єктів та культурних закладів Юрмали.

Зустріч народного депутата України Святослава Юраша із українською громадою Латвії | 29 листопада, 10:19

28 листопада 2019 року у Посольстві України в Латвії відбулась зустріч народного депутата України, голови підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Святослава Юраша із представниками української громади Латвії, зокрема з членами Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці, українськими студентами, які навчаються в Латвійському університеті.