Посольство України в Латвійській Республіці

У Ризі відзначили 28-у річницю Незалежності України

24 серпня, 15:01

24 серпня 2019 року з нагоди 28-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України Посольство у взаємодії із українськими громадами Латвії та окремими активістами провело низку заходів у Ризі.

Так, заходи розпочались урочистою зустріччю біля пам’ятника Т.Шевченку, у рамках якої відбулось покладання квітів та молебень, який відслужив отець Роман. 

У своїй промові Посол О.Міщенко привітав присутніх із Днем незалежності України та подякував представникам українських громад за незмінну та послідовну позицію у підтримці територіальної цілісності України та засудження російської агресії.  Посол О.Міщенко наголосив, що у сьогоднішніх умовах дуже важливим є збереження міжнародної підтримки України у справі примушення Росії до виконання вимог міжнародного права, тому підтримка українських громад за кордоном, зокрема в Латвії, є надзвичайно важливою.

 

 

 

 

 

Під виконання гімну України відбулось підняття Державного Прапора України на подвір’ї Посольства.

 

Заходи в Посольстві продовжились виставою «Маруся Чурай» у виконанні Ризького українського народного театру під керівництвом М.Семенової.

 

У рамках заходів за ініціативи члена Координаційної ради при Посольстві, члена правління Товариства підтримки України Т.Лазди відбулось нагородження латвійських волонтерів, які підтримували український народ у боротьбі із російським агресором, нагородами української громадської організації «Країна».

 

 

Координаційна рада представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці ухвалила заяву з нагоди 28-ї річниці Незалежності України та привітала приєднання до Координаційної ради нових членів.

У приміщенні Посольства за підтримки співголови Центру культури Латвія-Україна Н.Шилової експозиціонувалась виставка патріотичних малюнків, присвячених Дню Незалежності України, які намалювали маленькі пластуни-українські скаути організації «Пласт». 

 

На закінчення відбувся фуршет, де присутні мали можливість скуштувати українські страви. 

 

Останні новини

Вітаємо бранців Кремля, які прибули до Латвії на реабілітацію після звільнення з російського полону! | 10 грудня, 15:51

Вітаємо в Ризі колишніх політичних в’язнів Кремля, а саме: Балуха Володимира, Бекирова Эдема, Гриба Павла, Карпюка Миколу, Клиха Станіслава, Кольченка Олександра, Панова Артура, Панова Євгена, Сенцова Олега, Сизоновича Олексія та Сущенка Романа, які прибули до Латвії 10 грудня 2019 року на запрошення Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки для проходження курсу реабілітації в Національному реабілітаційному центрі «Вайварі» (м.Юрмала), що триватиме до 21 грудня 2019 року. Разом з ними перебуватимуть члени їхніх родин. О.Сенцов приєднається до групи орієнтовно з 15 грудня 2019 року.

Міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path» у Ризі | 06 грудня, 17:24

6 грудня 2019 року у м.Рига відбулась міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path», співорганізаторам якої виступив Саейм Латвійської Республіки. Конференція була сфокусована на тому, щоб у черговий раз привернути увагу міжнародної спільноти до української тематики та продемонструвати підтримку європейського курсу України.

Делегація українського міста-курорту Трускавець на чолі з Мером А.Кульчинським здійснила робочий візит до Латвії | 03 грудня, 18:53

2-3 грудня 2019 року делегація Трускавецької міської Ради на чолі з Міським головою А.Кульчинським на запрошення Ради м.Юрмала відвідала це відоме у світі латвійське місто. Українська делегація провела зустрічі з керівництвом Ради м.Юрмала, ознайомилася із роботою департаментів розвитку міста, міського маркетингу, туризму та культури, а також відвідала низку інфраструктурних об’єктів та культурних закладів Юрмали.

Зустріч народного депутата України Святослава Юраша із українською громадою Латвії | 29 листопада, 10:19

28 листопада 2019 року у Посольстві України в Латвії відбулась зустріч народного депутата України, голови підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Святослава Юраша із представниками української громади Латвії, зокрема з членами Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці, українськими студентами, які навчаються в Латвійському університеті.