Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 04:56

Україна цінує підтримку та принципову позицію Латвії у ПАРЄ, - Дмитро Разумков

08 жовтня, 12:52

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом. Голова Парламенту подякував Міністру за всебічну підтримку України, зокрема, у питаннях територіальної цілісності та суверенітету, і підкреслив, що багаторічні дружні відносини між країнами будуть ефективно розвиватися і надалі.

Дмитро Разумков високо оцінив позицію Латвії і її парламентської делегації щодо рішення ПАРЄ про повернення російської делегації до складу Асамблеї. Він також подякував за організацію засідання у Ризі за участі парламентарів країн Балтії, Грузії, Польщі, Великобританії, України, Швеції і Данії щодо подальших дій у зв’язку з таким рішенням Асамблеї. «Україна вдячна Вам, як представнику Латвії, за послідовну позицію щодо російської агресії на Сході України і анексії Криму, а також у питаннях ПАРЄ», – зазначив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту подякував латвійській стороні за надання значної допомоги з реабілітації українських військових, які отримали поранення в боях на Сході України. Він також відзначив допомогу Латвії в організації відпочинку для дітей із сімей військовослужбовців, чиї батьки загинули або отримали поранення в ході ООС/АТО.

«Ми намагаємося завершити війну і докладаємо максимум зусиль задля повернення наших людей», – сказав Голова Парламенту.

Міністр МЗС Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс відзначив високий рівень співпраці між вертикалями влади в Україні та високий темп законодавчих змін. Він побажав успіхів у втіленні реформ та запросив українську парламентську делегацію до Латвії. 

Останні новини

Заява Саейму Латвійської Республіки «Про т.зв. вибори в АР Крим та м.Севастополь, організовані Російською Федерацією» | Вчора, 18:18

21 листопада 2019 р. у День Гідності та Свободи України Саейм Латвії за ініціативи Голови Комітету у закордонних справах Саейму Латвії Р.Колса прийняв заяву «Про т.зв. вибори в АР Крим та м.Севастополь, організовані Російською Федерацією». 

21 листопада - День Гідності та Свободи | 21 листопада, 13:37

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). Свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом президента України №872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Спікер Саейму Латвії І.Мурнієце про підтримку України | 18 листопада, 17:16

18 листопада 2019 р., в рамках заходів з відзначення 101-ї річниці проголошення Латвійської Республіки відбулося урочисте засідання Саейму Латвії під головуванням Спікера І.Мурнієце, за участю президента Латвії, прем’єр-міністра, уряду, а також дипкорпусу акредитованого в Латвії, представників ЗМІ.