Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 04:59

Міністр закордонних справ Латвії здійснив візит в Україну

09 жовтня, 12:57

7-8 жовтня 2019 року Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс здійснив візит в Україну. В ході візиту відбулись зустрічі Е.Рінкевічса з Головою Верховної Ради України Д.Розумковим, Прем’єр-міністром України О.Гончаруком та Міністром закордонних справ України В.Пристайком. 

 

Міністр закордонних справ Латвії також взяв участь у церемонії відкриття «Латвійського скверу» в Києві та Почесного консульства Латвії в м.Запоріжжя.

 

 

Е.Рінкевічс підтвердив незмінність позиції Латвії з підтримки територіальної цілісності і суверенітету України, її євроатлантичних прагнень, а також анонсував наміри Уряду Латвії додатково прийняти на реабілітацію українських моряків, які 7 вересня 2019 р. були звільнені з російського полону.

У свою чергу українська сторона подякувала Латвії за принципову  позицію щодо підтримки територіальної цілісності України в умовах збройної агресії Росії, позицію латвійської парламентської делегації в ПАРЕ та проведення 6 вересня 2019 р.  Саеймом Латвії засідання за участі парламентарів країн Балтії, Грузії, Польщі, Великобританії, України, Швеції і Данії для узгодження подальших спільних дій у зв’язку з делегації РФ у ПАРЄ.

Останні новини

Заява Саейму Латвійської Республіки «Про т.зв. вибори в АР Крим та м.Севастополь, організовані Російською Федерацією» | Вчора, 18:18

21 листопада 2019 р. у День Гідності та Свободи України Саейм Латвії за ініціативи Голови Комітету у закордонних справах Саейму Латвії Р.Колса прийняв заяву «Про т.зв. вибори в АР Крим та м.Севастополь, організовані Російською Федерацією». 

21 листопада - День Гідності та Свободи | 21 листопада, 13:37

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). Свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом президента України №872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Спікер Саейму Латвії І.Мурнієце про підтримку України | 18 листопада, 17:16

18 листопада 2019 р., в рамках заходів з відзначення 101-ї річниці проголошення Латвійської Республіки відбулося урочисте засідання Саейму Латвії під головуванням Спікера І.Мурнієце, за участю президента Латвії, прем’єр-міністра, уряду, а також дипкорпусу акредитованого в Латвії, представників ЗМІ.