Посольство України в Латвійській Республіці

«На степових просторах. Айвазовський та Україна».

09 листопада, 12:15

8 листопада 2019 р. в рамках діючої виставки картин Івана Айвазовського «Метафізика світла», яка експонується у Великій залі Художнього музею Ризька Біржа, відбувся мистецький вечір присвячений творчості художника - «На степових просторах. Айвазовський та Україна».

Захід організовано за підтримки Посольства України та адміністрації Художнього музею «Ризка Біржа». Координатором проекту є Центр культури Латвія-Україна під керівництвом В.Іваницького та Н.Шилової. Режисер театральної частини заходу М.Семенова, продюсер - О.Січко.

На заході були присутні представники мистецьких кіл, латвійської та української громадськості, ЗМІ, а також почесний гість заходу - мер м.Рига Олег Буров з дружиною.

Перед присутніми виступив Посол України в Латвії О.Міщенко, який наголосив, що в Україні шанують і зберігають творчість І.Айвазовського і частина картин, які є в наявності в Одеському художньому музеї сьогодні експонуються на виставці музею Ризька Біржа.
О.Міщенко також підкреслив, що на жаль, більша частина картин Івана Айвазовського наразі не досяжна для міжнародноі спільноти для перегляду оскільки знаходиться на тимчасово окупованій Росією території Криму, але прийде час коли після відновлення територіальної цілісності України увесь творчий спадок митця знову буде досяжний для загального огляду та ознайомлення.

 

Вистава була присвячена життю і творчості художника Івана Айвазовського, зокрема в контексті зв’язків з Україною під час його перебування в Криму, Одесі, Харкові та Львові. 

 

 

Шляхом театрально-музичної композиції висвітлено дружні відносини І.Айвазовського з М.Гоголем та Т.Шевченком. У виконанні акторів Ризького українського народного театру під керівництвом М.Семенової відбулася постанова театральних сцен за мотивами картин І.Айвазовського, зокрема «Українське весілля». Дійство відбувалося у супроводі української музики у виконанні учнів Текавської музичної школи.

 

Родзинкою мистецького вечора став показ старовинних українських костюмів з приватної колекції режисера Ризького українського народного театру, Заслуженої вчительки України Марії Семенової.

 

Неофіційна частина вечора була представлена частуваннями з елементами української національної кухні.

Останні новини

Вітаємо бранців Кремля, які прибули до Латвії на реабілітацію після звільнення з російського полону! | 10 грудня, 15:51

Вітаємо в Ризі колишніх політичних в’язнів Кремля, а саме: Балуха Володимира, Бекирова Эдема, Гриба Павла, Карпюка Миколу, Клиха Станіслава, Кольченка Олександра, Панова Артура, Панова Євгена, Сенцова Олега, Сизоновича Олексія та Сущенка Романа, які прибули до Латвії 10 грудня 2019 року на запрошення Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки для проходження курсу реабілітації в Національному реабілітаційному центрі «Вайварі» (м.Юрмала), що триватиме до 21 грудня 2019 року. Разом з ними перебуватимуть члени їхніх родин. О.Сенцов приєднається до групи орієнтовно з 15 грудня 2019 року.

Міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path» у Ризі | 06 грудня, 17:24

6 грудня 2019 року у м.Рига відбулась міжнародна конференція «Ukraine’s Reform and European Path», співорганізаторам якої виступив Саейм Латвійської Республіки. Конференція була сфокусована на тому, щоб у черговий раз привернути увагу міжнародної спільноти до української тематики та продемонструвати підтримку європейського курсу України.

Делегація українського міста-курорту Трускавець на чолі з Мером А.Кульчинським здійснила робочий візит до Латвії | 03 грудня, 18:53

2-3 грудня 2019 року делегація Трускавецької міської Ради на чолі з Міським головою А.Кульчинським на запрошення Ради м.Юрмала відвідала це відоме у світі латвійське місто. Українська делегація провела зустрічі з керівництвом Ради м.Юрмала, ознайомилася із роботою департаментів розвитку міста, міського маркетингу, туризму та культури, а також відвідала низку інфраструктурних об’єктів та культурних закладів Юрмали.

Зустріч народного депутата України Святослава Юраша із українською громадою Латвії | 29 листопада, 10:19

28 листопада 2019 року у Посольстві України в Латвії відбулась зустріч народного депутата України, голови підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Святослава Юраша із представниками української громади Латвії, зокрема з членами Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці, українськими студентами, які навчаються в Латвійському університеті.