Посольство України в Латвійській Республіці

Київ 19:19

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Латвією

В українсько-латвійських двосторонніх відносинах важлива роль належить розвитку міжрегіонального співробітництва. Зокрема, договірно-правова база міжрегіональної співпраці нараховує понад 20 документів, основними з яких є:

- Угода про співробітництво між столицею Латвії - містом Рига та столицею України - містом Київ (29.05.1998);

- Угода про співробітництво між Черкаською областю та містом Даугавпілс (14.09.2001);   

- Протокол про наміри щодо співпраці між Кіровоградською областю та містом Єлгава (18.09.2001);

- Угода про співпрацю між містами Харків та Даугавпілс (2006);

- Угода про співпрацю між містами Івано-Франківськ та Єлгава (24.10.2007);

- Договір про встановлення побратимських відносин між містами Львів та Смілтене (11.05.2011);

- Договір про встановлення побратимських відносин між містами Миргород та Єкабпілс (19.11.2014), інші.

Налагоджено тісні економічні та культурні відносини між Чернігівською, Львівською, Вінницькою та Сумською областями і адміністративними одиницями Латвії. Укладено також угоди про встановлення побратимських відносин між муніципалітетами міст Цесіс - Жовква, Павілоста - Городок (Львівська область), Скрунда - Косів, Вієсіте - Жидачів.

Активно розвиваються різнопланові партнерські контакти між адміністративно-територіальними одиницями двох країн (економічна, інвестиційна, культурно-туристична, науково-освітня, інші сфери), відбуваються робочі візити до Латвії керівників обласних державних адміністрацій України, представників місцевих органів влади та бізнес-структур. У свою чергу, представники місцевих самоврядувань та латвійського бізнесу відвідують Україну. У рамках таких візитів вивчаються можливості інвестування та налагодження контактів, здійснюється обмін комерційними та інвестиційними проектами українських та латвійських підприємств, організовуються регіональні виставки та бізнес-форуми, на яких відбуваються презентації інвестиційних можливостей регіонів тощо.

Приклади двосторонньої співпраці у 2017 році

У жовтні 2017 року в Латвії у рамках реалізації проекту «Зміцнення системи сільськогосподарських консультацій для інтеграції сільського сектору України в єдиний ринок ЄС» перебувала українська делегація, до складу якої входили представники Чернігівської, Черновецької, Черкаської та Тернопільської областей.

У грудні 2017 року делегація Львівської області на чолі з Головою ОДА О.Синюткою здійснила робочу поїздку до Латвії, провела переговори в Міністерстві сільського господарства Латвії щодо налагодження контактів у сферах, що представляють взаємний інтерес (сільське господарство, виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, лісова галузь, аквакультури). За результатами переговорів підписано «Протокол про наміри до подальшого співробітництва між Львівською ОДА та Міністерством сільського господарства Латвії», відповідно до якого сторони обмінюватимуться досвідом в частині залучення проектів міжнародної технічної допомоги  та донорських проектів, запровадження навчальних програм для працівників органів влади та місцевого самоврядування.