• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар МЗС України щодо діяльності Тристоронньої контактної групи у контексті виконання вересневих 2014 р. та лютневих 2015 р. Мінських домовленостей
Опубліковано 16 квітня 2015 року о 16:19

Відповідно до п. 13 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод» від 12 лютого 2015 р. українська сторона вчора передала до Тристоронньої контактної групи у складі представників України, Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Російської Федерації кандидатури, які братимуть участь у наступних консультаціях її робочих підгруп з безпекових, політичних, соціально-економічних та гуманітарних питань.

Тим самим в чергове підтверджено відданість України реалізації Мінських домовленостей у повному обсязі, у тому числі щодо активізації роботи Тристоронньої контактної групи та створення в її рамках тематичних підгруп, які повинні невідкладно розпочати предметне і результативне обговорення практичних аспектів виконання Мінських документів.

Інформація про готовність України до започаткування діяльності робочих підгруп була акцентовано доведена до відома партнерів по «Нормандському формату» у ході зустрічі міністрів закордонних справ України, ФРН, Французької Республіки та Російської Федерації у Берліні 13 квітня цього року.

Високо оцінюємо і підтримуємо наполегливі зусилля Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ посла Хайді Тальявіні, спрямовані на забезпечення ефективної роботи Тристоронньої контактної групи. У цьому контексті, закликаємо усіх учасників консультацій у найкоротший термін завершити опрацювання пропозицій Х.Тальявіні щодо організаційних модальностей діяльності підгруп.

Одночасно вітатимемо допомогу наших партнерів по «Нормандському формату» та з ЄС з питання функціонування робочих підгруп. 

Виходимо з того, що першочерговими завданнями робочої підгрупи з безпекових питань повинні стати якнайскоріше узгодження та сприяння практичній реалізації додаткових дієвих заходів, здатних забезпечити режим сталого і всеосяжного припинення вогню, завершення процесу відведення важких озброєнь калібром 100 мм і вище, наступне відведення танків, гармат калібром до 100 мм і мінометів калібром до 85 мм при моніторингу і верифікації з боку ОБСЄ.

Важливим напрямом роботи цієї підгрупи вбачаємо максимальне сприяння ефективній моніторинговій і верифікаційній діяльності ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії в Україні, передусім щодо забезпечення безперешкодного доступу, свободи пересування та безпеки спостерігачів Організації.

Підтверджуємо також готовність до обговорення тематики проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей відповідно до законодавства України та згідно з стандартами ОБСЄ, а також інших аспектів політичного процесу. При цьому вважаємо, що активну участь в обговоренні модальностей проведення місцевих виборів в окремих районах повинно брати також Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Обстоюємо необхідність спрямування першочергових зусиль робочої підгрупи з гуманітарних питань на розв’язання проблеми невідкладного звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб за погодженою формулою «всіх на всіх» та забезпечення безперешкодного доступу, доставки, зберігання і розповсюдження гуманітарної допомоги у постраждалих районах Донецької і Луганської областей України (пп. 6 і 7 «Комплексу заходів», відповідно).

Питання економічної відбудови Донбасу та необхідних практичних кроків у цьому зв’язку повинні стати пріоритетними в роботі підгрупи з соціально-економічних питань.   

Українська сторона закликає підписантів Мінських домовленостей вжити вичерпних заходів з метою забезпечення результативної роботи Тристоронньої контактної групи та її тематичних підгруп.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux