• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
❓Поширені питання / F.A.Q.
Опубліковано 11 листопада 2014 року о 15:12

⬇️ ознайомтеся з найбільш поширеними запитаннями ⬇️

Запис на консульський прийом у закордонних дипломатичних установах України відбувається на спеціалізованому порталі МЗС.

Будь ласка, уважно ознайомтеся з повідомленням МЗС України щодо можливостей авторизації через платформу ID.GOV.UA: https://mfa.gov.ua/consul/forua/e-cherga

Якщо відсутні цифровий підпис та біометричні документи, на наш погляд, найпростіший варіант – скористатися  BankID, для чого необхідно відкрити рахунок в українському банку. Рахунок можна відкрити дистанційно. Ідентифікація особи відбувається за допомогою відеодзвінка, необхідно при собі мати паспортний документ та «ідентифікаційний код» (РНОКПП).

Зверніть увагу, що у зв’язку із надзвичайно великою кількістю звернень громадян щодо оформлення паспортних документів та вчинення нотаріальних дій, переважна більшість закордонних консульських установ України працюють у режимі максимального навантаження. Черга на певні консульські дії сягає кількох місяців, подекуди – до пів року.

Співробітниками консульського підрозділу регулярно проводиться перевірка наявних записів в онлайн черзі.
Записи, зроблені з порушенням правил, зокрема, подвійні – видаляються. За рахунок цього впродовж дня також можуть з’являтися додаткові слоти.

Ми розуміємо важливість доступності запису на консульський прийом і робимо все, що залежить від нас для покращення ситуації. Через обмеженість ресурсів поки на жаль не вдається збільшити пропускну спроможність консульського підрозділу. Просимо вибачення за спричинені незручності!

Зверніть увагу, що до оновлення порталу онлайн реєстрації МЗС України, черга в нашій установі була відкрита для запису на понад 6 місяців, відповідно вона була вся розписана. Після оновлення, МЗС встановив правило, що чергу не можна відкривати для запису більше, ніж на 1 місяць. Записи старої черги заброньовані до середини квітня 2024 року, відповідно нові слоти почнуть з’являтися за місяць до цього - в середині березня 2024 року.

Зараз існує так звана «черга на чергу». Якщо вільні слоти на якісь питання в установі відсутні, заявник може зареєструватися на сайті і з часом, коли дійде його черга, отримає на пошту, вказану при реєстрації, пропозицію вільного слоту.

Надання статуса закордонного українця та видача посвідчення не дає право на відвідування України без візи. Це стосується осіб без громадянства, які проживають в Латвії. Згаданий статус дозволяє звернутися за отриманням довгострокової багаторазової візи та отримати її безкоштовно. Перелік документів, які необхідно надати до консульського відділу,  надано у розділі «Візові питання».

Я вже довгий час проживаю на території Латвійської Республіки та маю дозвіл на постійне проживання на території Латвії. Чи можу я звернутися до консульського відділу та стати на постійний консульський облік?

Ні, не можете. Звернення щодо постійного консульського обліку можуть подаватися від громадян України, які мають дозвіл на постійне проживання за кордоном, виданий компетентними органами України. Свідченням цього є наявність штампу «Постійне проживання» українською мовою.

Корисна інформація для громадян України, які вимушено виїхали або планують виїжджати за кордон України через військову агресію, міститься на спеціалізованому порталі з інтерактивною картою Світу:
Інтерактивна карта від МЗС України (mfa.gov.ua)

Інтерактивна карта надає інформацію щодо режимів поїздок для громадян України (спрощений, чи звичайний).
При натисканні на певну країну, відвідувач порталу отримає, зокрема, таку інформацію:

 1. Чи існують спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну?
 2. Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України
 3. Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України
 4. Медична допомога
 5. Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України
 6. Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?
 7. Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?
 8. Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?
 9. Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?
 10. Перетин кордону з домашніми тваринами
 11. Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

Іноземці та особи без громадянства, мають можливість подати заяву на отримання візи для в’їзду в Україну або транзитного проїзду через її територію.

Для цього необхідно заповнити візову анкету онлайн на вебсайті http://visa.mfa.gov.ua.


Перш ніж почати процес, перевірте, чи потрібна вам віза, обравши країну свого громадянства чи вказавши, що ви є особою без громадянства.

У разі необхідності візи, зареєструйтеся на веб-сторінці та створіть обліковий запис для входу в особистий кабінет.


Після успішного заповнення анкети ви зможете самостійно обрати час і дату візиту до консульського підрозділу Посольства для подачі документів та співбесіди.

Ваш особистий кабінет дозволить вам відстежувати статус оформлення візи.


За потреби, ознайомтеся з розділом «Допомога» на візовому порталі: https://visa.mfa.gov.ua/help_page

Обов’язково перегляньте інформацію про в’їзд іноземців та осіб без громадянства в Україну на вебсторінці МЗС України у розділі «В'їзд і перебування в Україні».

Це допоможе краще орієнтуватися в питаннях оформлення різних типів віз, перетину кордону та перебування іноземців в Україні.

Це можна зробити 3-ма способами (2 – дистанційні і безкоштовні, 3й – платний, плюс візит до установи):

 1. За допомогою Дія.Підпис (покрокова інструкція)
 2. У режимі відеоконференцзв’язку на порталі ПФУ: portal.pfu.gov.ua
 3. У консульському відділі Ви можете отримати довідку про те, що особа є живою, яку в подальшому Ви пересилаєте у Відділ Пенсійного фонду,
  який здійснює нарахування Вашої пенсії. Для отримання такої довідки Вам необхідно звернутися в порядку живої черги
  з 14:00 до 16:00 до консульського відділу. Вартість відповідно до встановлених тарифів консульського збору – 18 євро.
  Оплата - банківською картою!

Для зміни дійсного українського посвідчення водія на латвійське, необхідно звернутися до латвійських компетентних органів. Для цього Вам знадобиться довідка про дійсність українського посвідчення водія, яку можна отримати в консульському підрозділі Посольства. При онлайн реєстрації оберіть «Інші дії», далі – «Довідка». Вартість – 28 Євро, оплата – через банківський термінал, банківською карткою.

 
З інформацією про можливості замінити українське водійське посвідчення в Україні можете ознайомитися на вебпорталі Головного сервісного центру МВС.

За кордоном замінити посвідчення водія видане в Україні можливо в ДП Документ, наприклад, у Варшаві.

Детальна інформація за посиланням: https://warszawa.pasport.org.ua/services/exchange-of-drivers-license

Як найпростіше укласти шлюб в Латвії?

На території Латвії реєстрацію шлюбу можуть здійснити місцеві органи РАЦС.

Одним з документів, необхідних для реєстрації шлюбу, є довідка про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, яка оформлюється в Посольстві України в Латвії. Така довідка фактично є заявою за підписом громадянина, засвідченим консульською посадовою особою. Для отримання такого документа необхідно звернутися до посольства для вчинення нотаріальної дії. Читати докладно.


Після шлюбу у мене змінилося прізвище. Мої дії?

Станом на сьогодні зареєструвати зміну імені можливо:

Зверніть увагу, що після реєстрації зміни імені, громадяни України, які тимчасово перебувають на території Латвії (не оформили в Україні документи про виїзд на постійне проживання за кордон і не мають в закордонному паспорті штампу «Постійне проживання»), можуть оформити новий закордонний паспорт лише після переоформлення внутрішнього паспорта.

Про оформлення громадянського паспорта читайте на вебсторінці Посольства за посиланням:
https://latvia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pass/id

Вас може також зацікавити: ДП "Документ": одночасне оформлення паспорта України (ID-картка) та закордонного паспорта


Розірвання шлюбу

Для реєстрації розірвання шлюбу Вам необхідно знайти в Україні адвоката, який спеціалізується на сімейних справах, зокрема, на розірванні шлюбів. Ви це можете зробити онлайн, скориставшись пошуковиком. Зазвичай такі справи можна вирішити дистанційно уклавши договір з таким адвокатом, щоб він звернувся від Вашого імені до суду.

Про розірвання шлюбу за кордоном між громадянами України, з яких хоча б один постійно проживає за межами України: Реєстрація та розірвання шлюбу | Міністерство закордонних справ України (mfa.gov.ua)

Про розірвання шлюбу в Україні:
Реєстрація розірвання шлюбу - Гід онлайн Дія (diia.gov.ua)

Особливості українського національного законодавства та законодавства іноземних держав у сфері інформації та оперативно-розшукової діяльності обмежують можливості дипломатичних установ з розшуку фізичних осіб за кордоном.

Надання компетентними органами іноземних держав адресних і контактних даних фізичних осіб, відомостей про перетин громадянами України кордонів відповідних держав, а також інформації про оформлення їм дозвільних документів на проживання чи працевлаштування підпадає під обмеження, встановлені законодавством про захист персональних даних, та здійснюється лише у рамках надання правової допомоги відповідно до чинних міжнародних договорів.

У такому випадку рекомендуємо звертатися до територіальних органів Національної поліції України, які, у разі необхідності, забезпечують розшук громадян за кордоном із застосуванням механізмів міжнародного поліцейського співробітництва (каналами Інтерполу або у рамках двосторонніх угод).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux