Надання статуса закордонного українця та видача посвідчення не дає право на відвідування України без візи. Це стосується осіб без громадянства, які проживають в Латвії. Згаданий статус дозволяє звернутися за отриманням довгострокової багаторазової візи та отримати її безкоштовно. Перелік документів, які необхідно надати до консульського відділу, надано у розділі «Візові питання».
Я вже довгий час проживаю на території Латвійської Республіки та маю дозвіл на постійне проживання на території Латвії. Чи можу я звернутися до консульського відділу та стати на постійний консульський облік?
Ні, не можете. Звернення щодо постійного консульського обліку можуть подаватися від громадян України, які мають дозвіл на постійне проживання за кордоном, виданий компетентними органами України. Свідченням цього є наявність штампу «Постійне проживання» українською мовою.
Корисна інформація для громадян України, які вимушено виїхали або планують виїжджати за кордон України через військову агресію, міститься на спеціалізованому порталі з інтерактивною картою Світу:
Інтерактивна карта від МЗС України (mfa.gov.ua)
Інтерактивна карта надає інформацію щодо режимів поїздок для громадян України (спрощений, чи звичайний).
При натисканні на певну країну, відвідувач порталу отримає, зокрема, таку інформацію:
Чи існують спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну?
Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України
Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України
Медична допомога
Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України
Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?
Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?
Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?
Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?
Перетин кордону з домашніми тваринами
Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України
Іноземці та особи без громадянства, мають можливість подати заяву на отримання візи для в’їзду в Україну або транзитного проїзду через її територію.
Перш ніж почати процес, перевірте, чи потрібна вам віза, обравши країну свого громадянства чи вказавши, що ви є особою без громадянства.
У разі необхідності візи, зареєструйтеся на веб-сторінці та створіть обліковий запис для входу в особистий кабінет.
Після успішного заповнення анкети ви зможете самостійно обрати час і дату візиту до консульського підрозділу Посольства для подачі документів та співбесіди.
Ваш особистий кабінет дозволить вам відстежувати статус оформлення візи.
Обов’язково перегляньте інформацію про в’їзд іноземців та осіб без громадянства в Україну на вебсторінці МЗС України у розділі «В'їзд і перебування в Україні».
Це допоможе краще орієнтуватися в питаннях оформлення різних типів віз, перетину кордону та перебування іноземців в Україні.
Це можна зробити 3-ма способами (2 – дистанційні і безкоштовні, 3й – платний, плюс візит до установи):
У консульському відділі Ви можете отримати довідку про те, що особа є живою, яку в подальшому Ви пересилаєте у Відділ Пенсійного фонду,
який здійснює нарахування Вашої пенсії. Для отримання такої довідки Вам необхідно звернутися в порядку живої черги
з 14:00 до 16:00 до консульського відділу. Вартість відповідно до встановлених тарифів консульського збору – 18 євро.
Оплата - банківською картою!
Про отримання довідки про дійсність українського посвідчення водія читайте у відповідному розділі за посиланням:
На території Латвії реєстрацію шлюбу можуть здійснити місцеві органи РАЦС.
Одним з документів, необхідних для реєстрації шлюбу, є довідка про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, яка оформлюється в Посольстві України в Латвії. Така довідка фактично є заявою за підписом громадянина, засвідченим консульською посадовою особою. Для отримання такого документа необхідно звернутися до посольства для вчинення нотаріальної дії. Читати докладно на сторінці "Довідки".
Після шлюбу у мене змінилося прізвище. Мої дії?
Станом на сьогодні зареєструвати зміну імені можливо:
Зверніть увагу, що після реєстрації зміни імені, громадяни України, які тимчасово перебувають на території Латвії (не оформили в Україні документи про виїзд на постійне проживання за кордон і не мають в закордонному паспорті штампу «Постійне проживання»), можуть оформити новий закордонний паспорт лише після переоформлення внутрішнього паспорта.
Для реєстрації розірвання шлюбу Вам необхідно знайти в Україні адвоката, який спеціалізується на сімейних справах, зокрема, на розірванні шлюбів. Ви це можете зробити онлайн, скориставшись пошуковиком. Зазвичай такі справи можна вирішити дистанційно уклавши договір з таким адвокатом, щоб він звернувся від Вашого імені до суду.
Особливості українського національного законодавства та законодавства іноземних держав у сфері інформації та оперативно-розшукової діяльності обмежують можливості дипломатичних установ з розшуку фізичних осіб за кордоном.
Надання компетентними органами іноземних держав адресних і контактних даних фізичних осіб, відомостей про перетин громадянами України кордонів відповідних держав, а також інформації про оформлення їм дозвільних документів на проживання чи працевлаштування підпадає під обмеження, встановлені законодавством про захист персональних даних, та здійснюється лише у рамках надання правової допомоги відповідно до чинних міжнародних договорів.
У такому випадку рекомендуємо звертатися до територіальних органів Національної поліції України, які, у разі необхідності, забезпечують розшук громадян за кордоном із застосуванням механізмів міжнародного поліцейського співробітництва (каналами Інтерполу або у рамках двосторонніх угод).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.