• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У результаті російської агресії в Україні сотні дітей втратили батьків –військовослужбовців, а десятки стали сиротами
Опубліковано 04 липня 2015 року о 16:55

6 липня за ініціативи латвійського Rotary Club Ridzene та під патронатом Спікера Cаейму Латвійської Республіки Інари Мурнієце відбудеться благодійний концерт «Діти війни». 

Гроші зібрані під час концерту та за рахунок продажу квитків будуть спрямовані на організацію відпочинку та реабілітації в Латвії українських дітей з сімей військовослужбовців, які загинули у ході антитерористичної операції на Сході України, захищаючи Україну від російської агресії.

Із наближенням дати благодійного концерту хотіли б привернути увагу до проблематики дітей війни в Україні. До цієї категорії дітей відносяться десятки дітей з Донецької та Луганської областей (дані станом на кінець 2014 р.), які втратили батьків під час проведення антитерористичної операції. Всі вони влаштовані на виховання: під опіку, піклування або у сім’ї родичів.

Станом на 31 березня 2015, в Україні нараховувалось більше тисячі дітей військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померлих внаслідок важких поранень. Проте практично усі вони не мають статусу сироти, так як знаходяться на виховання у другого з батьків.

Якщо говорити про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, більшість з них (майже 90%) виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Влаштування дітей саме до прийомних сімей та будинків сімейного типу, де вони можуть отримувати більше турботи, аніж, на жаль, в інтернатах, є пріоритетом для української держави. Так, станом на початок 2015 р., менше 8 000 дітей виховувалось  в інтернатних закладах різних типів, тоді як на початку 2014 р., їх кількість становила більше 12 тисяч. 

Більш докладно із відповідною статистичною інформацією можна ознайомитися у довідці, підготовленій на основі інформації, наданої Міністерством соціальної політики:

Довідково:

За даними державної статистики, станом на 1 січня 2015 року в Україні (без даних АР Крим та м. Севастополя) нараховувалося 83 716 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З них сімейними формами виховання (опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу) охоплено 73 255 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (87,5 % загальної кількості дітей цієї категорії).

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 772 дітей станом на 1 січня 2015 виховуються в інтернатних закладах різних типів та підпорядкування.

За інформацією служб у справах дітей Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, на кінець 2014 року, 14 дітей в Донецькій області та 12 дітей у Луганській області набули статусу сироти у результаті втрати батьків під час проведення антитерористичної операції. Всі ці діти влаштовані на виховання: під опіку, піклування, у сім’ї родичів.

За оперативною інформацією станом на 31 березня 2015 в Україні нараховувалось 1086 дітей військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у районах проведення антитерористичної операції. Проте практично усі вони не мають статусу сироти, так як знаходяться на виховання у другого з батьків.

Станом на 19 червня 2015, за інформацією Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, починаючи з 24 січня 2015, вивезено 2318 дітей із сімей, які проживають у безпосередній близькості до зони бойових дій.

Із початком антитерористичної операції з Донецької області до інших адміністративно-територіальних одиниць України переїхали 26 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 156 дітей, та 84 прийомні сім’ї, в яких виховується 154 дитини-сироти і дитини, позбавленої  батьківського піклування. З Луганської області до інших адміністративно-територіальних одиниць України переїхало 19 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 103 дитини, та 47 прийомних сімей, в яких виховується 88 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На жаль, на території Донецької області, неконтрольованій українською владою, знаходяться 13 дитячих будинків сімейного типу, в яких проживають 104 дитини, та 102 прийомні сім’ї, в яких виховується 146 дітей. На території Луганської області, неконтрольованій українською владою - 10 дитячих будинків сімейного типу, в яких проживають  59 дітей, та 79 прийомних сімей, в яких виховується 127 дітей.

Саме ці діти у вказаних закладах на непідконтрольній території  можуть гостро потребувати допомоги, у тому числі гуманітарної, у вигляді ліків та продуктів харчування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux