8 вересня в Посольстві України відбулася дискусія про антикорупційні реформи в Україні за участю представників НАБУ, Громадського руху «Чесно» та інших антикорупційних недержавних організацій.
Участь у заході на запрошення Посольства України взяли керівники українських організацій Латвії, представники академічних і бізнесових кіл, громадські активісти Латвії.
Детектив НАБУ Руслан Магамедрасулов розповів про діяльність бюро та відповів на питання латвійських учасників. Про внесок громадських організацій в антикорупційну боротьбу розповіли представники Громадського руху «Чесно» Ігор Фещенко та Вікторія Думанська, які також поділилися планами запровадження технологічних рішень боротьби із незаконним фінансування політичних партій.
Як вважає Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк, в умовах гібридної агресії з боку РФ, однією з цілей якої є дискредитація зусиль Уряду щодо проведення всеохоплюючих реформ, такого роду дискусії є важливою частиною конструктивного діалогу з громадськістю для розуміння причин і наслідків тих чи інших рішень у сфері здійснюваної урядом антикорупційної політики.
Голова Конгресу Українців Латвії Микола Павлюк подякував українським антикорупційним експертам за відкритість у роз’ясненні пріоритетів своєї роботи і готовність ділитися своїм досвідом з Латвією.
4 вересня в Ризі відбулося офіційне відкриття спільного проекту USAID та МЗС Латвії - проекту нарощування потенціалу «Зміцнення українських антикорупційних реформ», що реалізується Ризькою вищою школою права (Riga Graduate School of Law). Участь у відкритті взяли Парламентський секретар МЗС Латвії Занда Калниня-Лукашевіца, Заступник керівника місії США в Латвії Пол Полетес, Директор Бюро з протидії та боротьби з корупцією Латвії Єкабс Страуме та Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк.
Для участі у начальному проекті прибули 20 представників НАЗК, НАБУ, недержавних антикорупційних організацій, які мають на меті освоєння основ права ЄС, основних принципів ефективного врядування, методів розслідування, нагляду за фінансами політичних партій, попередження відмивання грошей, повернення активів, керівництво проектами в публічному секторі тощо. В рамках обміну досвідом учасники відвідають Саейм, Бюро із попередження та боротьби з корупцією, Дирекцію безпеки дорожнього руху, а також зустрінуться з представниками Державної канцелярії, Комісії фінансів і ринку капіталу та інших установ.
Проект здійснюється в рамках підтримуваної США програми для проектів нових донорів (Emerging Donors Challenge Programme) і її в однакових частках фінансує латвійська сторона з коштів бюджету розвитку Міністерства закордонних справ і США.