9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.
Українська мова посідає гідне місце серед сучасних мов світу. Її тисячолітня історія нерозривно пов’язана з розвитком нашого народу та боротьбою за незалежність Української держави.
Кожен з нас має усвідомлювати важливість рідного слова і свою відповідальність за його збереження перед прийдешніми поколіннями. Без рідної мови жодна людина не може почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», - говорив Володимир Сосюра.
Збереження рідної мови є актуальним і сьогодні. Українські дипломати за межами нашої Держави докладають зусиль задля зміцнення національної ідентичності та консолідації нації, підтримують українську мову у середовищі закордонних українців, а також пропагують її вивчення як іноземної у державах перебування. Важливу роль у цьому процесі за кордоном відіграють українські суботні та недільні школи, які діють при громадських організаціях закордонних українців та успішно навчають українську молодь.
Вагомим чинником у згуртуванні Української нації та зміцненні Української держави є питання врегулювання статусу української мови як державної, запорукою чого має стати ухвалення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
З нагоди свята Міністерство закордонних справ започатковує проведення серед учнів суботніх і недільних шкіл, які діють при громадських організаціях закордонних українців, конкурсу «Юні українознавці» з написання творчої роботи/ессе про українську мову. Конкурс розпочинаємо 9 листопада цього року і плануємо завершити 9 березня 2019 року – у день 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Єднаймося навколо українського слова! Зі святом української писемності та мови!