9 лютого Міністр закордонних справ України Павло Клімкін презентував в Українському кризовому медіа-центрі бачення та напрацювання МЗС щодо Українського інституту – установи, яка презентуватиме Україну за кордоном.
Павло Клімкін зауважив, що першим кроком до розробки концепції та статуту стало вивчення світового досвіду функціонування подібних інституцій в інших державах (Британська Рада, Гете Інститут, Польський інститут, Чеський центр, Австрійський культурний форум, Американський простір тощо), а також консультації з керівництвом іноземних культурних інституцій в Україні.
Мета створення Інституту – розуміння сучасної України і зростання довіри до України у міжнародному інтелектуальному і культурному середовищі. «Це ідентифікація України – що є Україна для пересічного голландця, грека чи бразильця, з чим вона асоціюється, і, звичайно, привабливість нас як країни – практична, туристична, інвестиційна. Це також сприятиме інтеграції нас у контекст не тільки мистецтва і культури, але й науки, освіти і багатьох інших сфер», – зазначив Павло Клімкін під час презентації.
За задумом Інститут буде афілійованою з МЗС установою, яка, проте, буде самостійною у визначенні змістовного наповнення роботи інституції. Натомість контроль за роботою Українського інституту, а також визначення засад та пріоритетів здійснюватиме Наглядова рада. Фінансуватися Інститут буде частково з державного бюджету, а також за рахунок благодійних внесків та донорської допомоги.
Міністр Павло Клімкін наголосив, що як створення цієї інституції, так і її подальша робота, мають базуватися на інклюзивному підході - залученні широкого кола учасників від держави, громадського сектору, бізнесу, а також експертів з-за кордону, діаспори.
Увазі всіх зацікавлених пропонуємо проект статуту Українського інституту. Зауваження і пропозиції просимо надсилати на електронну адресу [email protected]. Координатор проекту в МЗС – другий секретар Департаменту секретаріату Міністра Ірина Шум (e-mail: [email protected]).
Протягом березня планується провести серію громадських обговорень питань, пов’язаних з діяльністю Українського інституту, про що інформуватимемо на офіційних ресурсах. Стежте за сторінкою МЗС https://www.facebook.com/UkraineMFA/ та Культурна дипломатія https://www.facebook.com/CulturalDiplomacyUkraine/ у фейсбуці.