• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Глави дипломатичних місій Грузії, Молдови та України поінформували про триваючу агресію Росії проти своїх країн
Опубліковано 26 лютого 2019 року о 18:32

26 лютого у Ризькій вищій юридичній школі відбулася публічна дискусія «Актуальний стан справ у розв’язанні конфліктів в Грузії, Молдові та Україні: безпекові, політичні наслідки, порушення прав людини внаслідок незаконної військової присутності Росії».

Дискусія організована Посольствами Грузії, Молдови і України з метою інформування латвійської громадськості про останній розвиток подій у вирішенні конфліктів, національні підходи та позиції країн щодо відстоювання своєї територіальної цілісності та боротьби проти російської агресії.

Учасники дискусії, Посол Грузії в Латвії Тея Майсурадзе, Посол Молдови в Латвії Євгеній Ревенко та Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк наголосили, що незважаючи на численні зусилля  міжнародного співтовариства, Російська Федерація продовжує грубе порушення принципів  міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Хельсінського Заключного Акту та Європейської конвенції прав людини. Як було зазначено, незаконні російські дії в Україні, Грузії та Молдові підривають європейську безпеку та міжнародний порядок.

Дипломати Грузії, Молдови та України одноголосно заявили  про необхідність більш активної участі міжнародного товариства у мирному вирішенні конфліктів, відновлення територіальної цілісності країн та принципів міжнародного права у зонах конфлікту.

При цьому Посол Грузії Тея Майсурадзе свою промову присвятила питанню повномасштабної російської агресії в Грузії у серпні 2008 р., наслідком якої стала військова окупація двох регіонів Грузії: Абхазії та регіону Тcхінвалі/Південна Осетія. Посол наголосила на катастрофічній ситуації з правами людини  та безпекою а окупованих регіонах, наголосивши, що російська військове вторгнення у Грузії відбувалося у порушення міжнародного права, і такий саме сценарій був реалізований проти України у 2014 р.

Посол Молдови позитивно оцінив  прогрес у побудові відносин довіри та відновлення переговорів щодо Придністровського конфлікту у форматі 5+2, а також тристоронні молдовсько-грузинсько-українські тристоронні ініціативи. Зазначено, що демілітаризація  Придністровського регіону залишається пріоритетом молдовського уряду, а також поінформував про кроки своєї країни з метою зменшення енергетичної залежності від Росії.

Український дипломат поінформувала про останній розвиток подій у зв’язку з російською агресією  у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей, триваючу окупацію Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, порушення прав людини російською окупаційною владою. Відзначено відсутність прогресу у виконанні Росією Мінських домовленостей, що потребує посилення політичного і економічного тиску на РФ для досягнення відчутного прогресу. Наголошено на необхідності звільнення українських політичних в’язнів, утримуваних Москвою, а також військовополонених, захоплених унаслідок російської військової провокації в Керченській протоці.

Латвійський погляд на російську агресію проти країн був представлений Генеральним Директором Директорату двосторонніх відносин МЗС Латвії Ілгварсом Клявою, який підтвердив незмінну позицію Латвійської Республіки на підтримку територіальної цілісності  та суверенітету Грузії, Молдови та України у межах міжнародно визнаних кордонах.

Професор Яніс Ікстенс, ректор Ризької вищої юридичної школи, а також колишній посол США в Молдові Джеймс Петі також взяли участь у дискусії.

Захід відвідали представник акредитованого в Ризі дипломатичного корпусу, члени парламенту, уряду, недержавних організацій, академічних кіл та ЗМІ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux