• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Друга он-лайн зустріч за участю представників Посольства, Українського торгового дому, ТПП України та Латвії, Латвійського агентства інвестицій та розвитку, а також ділових кіл двох країн
Опубліковано 29 липня 2020 року о 16:58

29 липня 2020 року відбулася друга ділова зустріч в он-лайн форматі за участю представників Посольства, «Українського торгового дому» в Латвії (УТД), ТПП України та Латвії спільно з державним Агентством інвестицій та розвитку Латвії (LIAA), а також ділових кіл двох країн. Двосторонній захід проведено під головуванням Віце-президента ТПП України Валерія Короля.

Посол України в Латвії Олександр Міщенко привітав  учасників вебінару та поінформував їх про стан двостороннього економічної співпраці, поступ в українсько-латвійському секторальному співробітництві, здобутки у відкритті ринків ЄС для українських експортерів, зокрема у контексті реалізації спільної ініціативи зі створення в Латвії «Українського торгового дому».

У своєму виступі Посол України привернув увагу до заходів МЗС України, що відбуваються з ініціативи глави зовнішньополітичного відомства Дмитра Кулеби щодо активізації економічного співробітництва України із зарубіжними партнерами. Зокрема було наголошено, що українська сторона підтримуватиме розвиток співпраці в агропромисловій сфері, беручи до уваги те, що Україна має всі можливості бути гарантом світової продовольчої безпеки, виходячи з традиційно потужної сторони української економіки у галузі вирощування зернових культур.

До дискусії щодо шляхів підтримки спільних заходів та проєктів за участю малого та середнього бізнесу двох країн активно долучилися інші спікери – представник LIAA в Україні Айнарс Межуліс, голова правління «Українського торгового дому» в Латвії Олександр Петров, заступник директора з експорту ТПП Латвії Науріс Лазданс, член правління Міжнародного виставкового центру «BT1» в Ризі (МВЦ) Анатолій Бутенко, а також представники українських компаній.

Зокрема, голова правління УТД в Латвії Олександр Петров оприлюднив нову спільну ініціативу з нарощування взаємної кооперації та експортних спроможностей українських експортерів шляхом розміщення в Україні імпортних замовлень суб’єктів ЄС.

Учасники обговорили перспективи організації українсько-латвійських ділових заходів в України та Латвії у сфері ІТ-індустрії, насамперед у ході виставково-ярмаркових заходів. У цьому зв’язку член правління МВЦ Анатолій Бутенко запропонував українським підприємцям можливості дистанційної участі та представлення їхніх інтересів у таких заходах.

У контексті перспектив двосторонньої взаємодії Валерієм Королем запропоновано розглянути можливість заснування інституту представництва ТПП України в Латвії.

За підсумками сторони дійшли висновку щодо актуальності зазначеного формату взаємодії з метою посилення співпраці українського і латвійського бізнесу та відкриття ринків ЄС для українських експортерів в умовах пандемічної кризи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux