• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
УВАГА! З 15 лютого 2021 року Латвією застосовується новий порядок в’їзду до країни професійних водіїв вантажних транспортних засобів
Опубліковано 15 лютого 2021 року о 20:14

На даний час Латвія у винятковому порядку не застосовує вимоги з тестування на COVID-19 стосовно працівників транспортних підприємств з перевезення пасажирів та вантажів, а також щодо екіпажів пасажирських, вантажних та технічних рейсів при перетинанні кордону Латвійської Республіки, у т.ч. при прямуванні зазначеними особами до пункту виконання службових обов’язків та під час прямування у зворотному напрямку.

На вимогу Державної прикордонної служби та Державної поліції Латвійської Республіки професійні водії вантажних автомобілів та автобусів зобов’язані пред’явити водійське посвідчення відповідної категорії та картку водія для цифрового тахографа або тахограму (реєстраційний листок) за останній робочий день, а також сертифікат для працівників міжнародного транспорту, виданий роботодавцем, форма та зміст якого відповідає зразку, розробленому Європейською Комісією.

З метою протидії поширенню пандемії COVID-19, зокрема нових штамів вірусу, 11 лютого 2021 року Кабінет Міністрів Латвійської Республіки затвердив новий порядок в’їзду до Латвії професійних водіїв вантажних автомобілів (шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів ЛР № 655 від 6 листопада 2020 року «Про оголошення надзвичайної ситуації»): https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0; https://likumi.lv/ta/en/en/id/318517-regarding-declaration-of-the-emergency-situation. Нові правила застосовуються з 15 лютого 2021 року.

Як передбачено новими правилами, професійні водії вантажних автомобілів не зобов’язані здавати тест на COVID-19, якщо вони планують перебувати на території Латвії менше 72 годин або впродовж останніх 14 днів перебували менше 72 годин у країнах з високим ризиком загрози громадському здоров’ю. Наприклад, якщо у рамках виконання робочих обов’язків водій залишає Латвію через 71 годину після в’їзду до країни, у такому випадку він не зобов’язаний здавати тест на COVID-19.

Якщо водій залишається на території Латвії більше 72 годин або протягом останніх 14 днів перебував понад 72 години у країні з високим ризиком загрози громадському здоров’ю, у такому випадку водій зобов’язаний здавати тест на COVID-19. Зокрема, якщо водій протягом останніх 14 днів перебував понад 72 годин у країні з високим ризиком загрози громадському здоров’ю, у такому випадку водій зобов’язаний здати тест на COVID-19 перед в’їздом до Латвії.

Необхідно дотримуватися необхідних заходів безпеки щодо використання масок (одягнутих на рот та ніс) у громадських місцях, обмежувати контакти та не піддавати ризику зараження інших осіб. Якщо особа відчуває будь-які ознаки респіраторної інфекції, необхідно самоізолюватися та звернутися до лікаря.

Вимоги в частині тестування на COVID-19 не поширюються на громадян та резидентів держав-членів Європейського Союзу (ЄС), які перетинають сухопутний кордон Латвійської Республіки, прямуючи з інших країн ЄС, у щоденному порядку у зв’язку з працевлаштуванням, якщо перетинання кордону є необхідним для виконання основних службових обов’язків, а особа має документ, що засвідчує факт працевлаштування.

Для в’їзду до Латвії є дійсними лише результати тестування на COVID-19, здійснені методом ПЛР – полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест / PCR COVID-19 TEST).

У разі виникнення додаткових запитань щодо перетинання кордону та в’їзду професійних водіїв вантажних автомобілів до Латвії, слід також звертатися до Державної прикордонної служби Латвійської Республіки: https://www.rs.gov.lv/uk.

Список країн з високим рівнем захворюваності на COVID-19 упродовж останніх 14 днів надається за таким посиланням: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0.

-----------------------------

Водночас, з 15 лютого 2021 року особа, яка перетинає територію Латвії транзитом, зобов'язана залишити територію Латвії протягом 12 годин з моменту подання анкети-підтвердження на сайті інформаційної системи www.covidpass.lv, крім працівників, залучених до транспортних перевезень, та членів екіпажу, обслуговуючих вантажні або технічні рейси, які зобов'язаний перетнути територію Латвії протягом 72 годин.

Особа не залучена до комерційних перевезень також має право в’їжджати до Латвії, якщо за 72 години проведено тест на COVID-19 та результат цього тесту є негативним. Результати тесту пред’являються перевізнику перед посадкою в транспортний засіб або на вимогу Державної прикордонної служби, Державної поліції або Податкової і митної поліції Служби державних доходів Латвійської Республіки англійською, французькою, німецькою або російською мовами. Якщо результати тесту на COVID-19 пред'являються перевізнику перед посадкою в транспортний засіб, у вказаному випадку такі результати тестування можуть бути відображені мовою тієї держави, з якої особа прямує до Латвійської Республіки. Якщо результати тесту пред’являються при в’їзді до Латвії з Естонії та Литви, у такому випадку результати тесту також можуть бути оформлені литовською або естонською мовами.

Міжнародний перевізник зобов’язаний візуально переконатися у тому, що особа надала відповідний документ. Якщо згаданий документ не може бути пред’явлено, перевізник відмовляє особі у посадці в транспортний засіб.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux