• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар Речника МЗС України Є.Перебийноса щодо закриття в Криму кримськотатарського телеканалу ATR (укр./рос.)
Опубліковано 01 квітня 2015 року о 22:18

1 квітня в Криму припинив мовлення єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR. Попри протести кримських татарів, журналістів, громадських активістів як в Криму, так і в усьому світі, руками сумнозвісного Роскомнадзора йому було відмовлено в перереєстрації.

З аналогічної причини повинні припинити діяльність в Криму дитячий телеканал «Лялє», радіостанція «Мейдан», друковані видання «Авдет», «Кирим» та інші, інформаційне агентство QHA.

Насправді всім зрозуміло, що справа тут зовсім не в якихось порушеннях і не в Роскомнадзорі. Цілком очевидно, що це було зроблено з відома і за наказом Кремля. Російська окупаційна влада таким чином повністю позбавила кримських татар – корінний народ Криму - права на вільне використання рідної мови, отримання і поширення достовірної інформації, можливості зберігати свою національну ідентичність, виховувати дітей у дусі національних традицій.

Ці дії є складовою цинічної і, судячи з усього, добре продуманої стратегії Росії, спрямованої на послідовне витіснення всього кримськотатарського, як, власне, і всього українського, з культурного, інформаційного, політичного простору окупованого півострова.

 

Об’єктивна інформація і високі стандарти журналістики, які завжди були властивими каналу АТР, очевидно, дуже заважають Кремлю в реалізації його планів по повній зачистці Криму від будь-яких проявів вільнодумства і перетворенню цієї колись туристичної перлини на озброєну ядерними ракетами військову базу.

 

Безумовно, це є помстою російського режиму кримським татарам за їх принципове неприйняття незаконної окупації півострова Російською Федерацією та її намаганням встановити дикунські і відверто кримінальні порядки на території Криму.

Політика російської влади в Криму свідчить про її стрімке повернення до найгірших імперських практик ХІХ століття - переслідування за переконання, насильницької русифікації, знищення національних мов та культур.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує дії російської окупаційної влади, які грубо суперечать взятим на себе Росією міжнародним зобов’язанням. Закликаємо уряди іноземних держав, міжнародні організації вжити невідкладних заходів впливу на Російську Федерацію з тим, щоб не допустити культурного геноциду корінного населення півострова, знищення етно-культурного різноманіття та історичної ідентичності Криму.

***

Комментарий Пресс-секретаря МИД Украины Е.Перебийноса о закрытии в Крыму крымскотатарского телеканала ATR

1 апреля в Крыму прекратил вещание единственный в мире крымскотатарский телеканал ATR. Несмотря на протесты крымских татар, журналистов, общественных активистов как в Крыму, так и во всем мире, руками печально известного Роскомнадзора ему было отказано в перерегистрации.

По аналогичной причине должны прекратить деятельность в Крыму детский телеканал «Ляле», радиостанция «Мейдан», печатные издания «Авдет», «Къырым» и другие, информационное агентство QHA.

В действительности всем понятно, что дело тут вовсе не в каких-то нарушениях и не в Роскомнадзоре. Совершенно очевидно, что это было сделано с ведома и по указанию Кремля. Российская оккупационная власть таким образом полностью лишила крымских татар - коренной народ Крыма - права на свободное использование родного языка, получения и распространения достоверной информации, возможности сохранять свою национальную идентичность, воспитывать детей в духе национальных традиций.

Эти действия являются составной циничной и, судя по всему, хорошо продуманной стратегии России, направленной на последовательное вытеснение всего крымскотатарского, как, собственно, и всего украинского, из культурного, информационного, политического пространства оккупированного полуострова.

Объективная информация и высокие стандарты журналистики, которые всегда были присущи каналу АТР, очевидно, очень мешают Кремлю в реализации его планов по полной зачистке Крыма от любых проявлений свободомыслия и превращению этой некогда туристической жемчужины на вооруженную ядерными ракетами военную базу.

Безусловно, это является местью российского режима крымским татарам за их принципиальное неприятие незаконной оккупации полуострова Российской Федерацией и ее попыткой установить дикарские и откровенно криминальные порядки на территории Крыма.

Политика российских властей в Крыму свидетельствует о их стремительном возвращении к худшим имперским практикам XIX века - преследование за убеждения, насильственная русификация, уничтожение национальных языков и культур.

Министерство иностранных дел Украины решительно осуждает действия российских оккупационных властей, которые грубо противоречат взятым на себя Россией международным обязательствам. Призываем правительства иностранных государств, международные организации принять безотлагательные меры воздействия на Российскую Федерацию с тем, чтобы не допустить культурного геноцида коренного населения полуострова, уничтожение этно-культурного многообразия и исторической идентичности Крыма.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux