• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Повідомлення з веб-порталів Саейму, Міністерства закордонних справ і Президента Латвійської Республіки
Опубліковано 26 червня 2012 року о 12:31

Добірка повідомлень у ЗМІ про візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до Латвії 26-27 червня 2012 року (Неофіційний переклад з латиської мови)

Під час зустрічі Голови Верховної Ради України В.Литвина з Головою Саейму Латвії С.Аболтинею, Голова підкреслила, що Латвія завжди сприймає Україну як дуже близького і важливого сусіда, незважаючи на те, що країни не мають спільних кордонів. «Відносини Латвії з Україною є пріоритетними з різних причин: це наша географічна близькість, спільно пережиті історичні події, у нас тісне економічне співробітництво, тісна співпраця в культурній та освітній сферах», - зазначила Спікер Саейму.
Спікер латвійського Парламенту зазначила, що важливим фактором єднання Латвії і України є українська громада, яка проживає в Латвії – лояльна, активна і помітна в латвійському культурному житті. За її словами, співпраця з Україною для Латвії є особливо важливою, оскільки українська громада Латвії є третьою за величиною національною меншиною країни. С.Аболтиня визнала, що високо цінує лояльність української громади до Латвійської держави. «Я підтверджую, що Латвія підтримує і підтримуватиме можливість для національних меншин вивчати свою національну мову, розвивати культуру, співати і танцювати відповідно до своїх народних традицій», - наголосила Голова Саейму Латвії.
С.Аболтиня також зауважила про підтримку з боку Латвії створенню тісних зв’язків між Україною та ЄС. Однак, за її словами, зближення з ЄС для України неможливе без реформ та верховенства права. «Ми зацікавлені у тому, щоб Україна розвивалася у тісному партнерстві з європейськими та трансатлантичними організаціями. Ми знаємо, що це нелегкий шлях, тому готові надати Україні допомогу і пропонуємо свій досвід у здійсненні реформ», - зазначила С.Аболтиня, наголосивши на важливості парламентських контактів.
Голова Верховної Ради України В.Литвин під час зустрічі подякував за здійснювану Латвією політику у сфері національних меншин, яка забезпечує для місцевих українців можливість розвивати свою культуру та мову. В.Литвин високо оцінив також готовність Латвії ділитися досвідом здійснення реформ, а також засвідчив готовність поглиблювати міжпарламентське співробітництво, запросивши делегацію Саейму Латвії з візитом до Верховної Ради України.
(текст латиською мовою та фото розміщено за веб-адресою http://www.saeima.lv/lv/par-saeimu/saeimas-darbs/saeimas-priekssedetaja-solvita-aboltina/saeimas-priekssedetajas-aktualitates-2/19871-tiekoties-ar-ukrainas-parlamenta-priekssedetaju-aboltina-uzsver-latvijas-ukrainu-kopienas-lomu-abu-v).
У ході зустрічі В.Литвина з Президентом Латвії А.Берзиньшем були обговорені питання двосторонніх відносин та можливості поглиблення співпраці на усіх рівнях. Голова Верховної Ради України високо оцінив інтенсивний міждержавний діалог. Сторони були одностайні у думці, що необхідно зміцнювати існуючу співпрацю і між Парламентами України та Латвії. За словами А.Берзиньша, безпосередньо міжпарламентська співпраця дозволить побачити прогалини в роботі і швидко їх виправити. В.Литвин, у свою чергу, наголосив, що активні культурні зв’язки також свідчать про відмінний діалог між двома країнами.
Під час зустрічі також обговорювалися економічні питання. Президент Латвії зазначив, що підприємці країн успішно налагоджують партнерські відносини, і державам слід дозволити їм використовувати існуючий потенціал співпраці.
В.Литвин висловив подяку Латвії за підтримку євроінтеграційних прагнень України та внесок у зміцнення Ризької Української школи. Президент Латвії висловив переконання, що ці дії є частиною латвійської культури, засновані на дружніх відносинах між людьми, які проживають у Латвії.
(текст англійською мовою та фото розміщено за веб-адресою http://www.president.lv/pk/content/?art_id=19641).
У рамках візиту відбулася також зустріч Голови Верховної Ради України В.Литвина з Міністромзакордонних справ Латвії Е.Рінкевичсом. У ході переговорів сторони були одностайними у думці, що розвиток двосторонніх відносин між державами є позитивним, було позитивно оцінено активний політичний діалог, а також наголошено на важливості розвитку двосторонньої економічної співпраці.
В.Литвин висловив вдячність латвійському Уряду за допомогу, яку він надає українській діаспорі в Латвії, за зусилля латвійської влади, спрямовані на те, щоб українці почували себе тут комфортно. При цьому, В.Литвин наголосив на позитивній атмосфері, яку відчув під час відвідання Ризької української середньої школи.
Е.Рінкевичс висловив тверду підтримку євроінтеграційним прагненням України, одночасно звернувши увагу, що Латвія підтримує діалог між Євросоюзом та Україною, в тому числі і з проблемних питань. За його словами, Україна в процесі євроінтеграції повинна підтримувати демократичні цінності, верховенство права та повагу до прав людини. Е.Рінкевичс підкреслив, що парламентські вибори в Україні у жовтні цього року стануть перевіркою демократії в державі.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux