• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відбувся офіційний візит Президента України Володимира Зеленського до Латвійської Республіки
Опубліковано 17 жовтня 2019 року о 16:20

16 жовтня 2019 року Президент України Володимир Зеленський здійснив офіційний візит до Латвійської Республіки. Глава держави провів зустрічі з Президентом Латвії Егілсом Левітсом, Спікером Саейму Латвійської Республіки Інарою Мурнієце та Прем’єр-міністром Латвії Кріш’янісом Каріньшем.

Офіційна церемонія зустрічі відбулася біля Ризького замку – резиденції Президента Латвійської Республіки. Після завершення зустрічі тет-а-тет відбулися переговори української та латвійської делегацій під головуванням президентів двох країн. За результатами зустрічі у розширеному складі відбулося спілкування В.Зеленського та Е.Левітса з представниками засобів масової інформації.

 

 

 

 

Президент України подякував латвійській стороні за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також вагому практичну допомогу у протистоянні російській агресії й у питанні повернення анексованого Криму.

В.Зеленський також наголосив, що надзвичайно важливим для України є надання допомоги у гуманітарних питаннях: реабілітації українських захисників у медичних закладах Латвії, доставці вантажів гуманітарної допомоги й організації відпочинку для українських дітей, які втратили батьків унаслідок війни на сході України.

В.Зеленський зазначив, що під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки було досягнуто домовленостей щодо продовження скоординованої взаємодії двох держав у міжнародних інституціях.

Президент України подякував латвійській стороні за сприяння у впровадженні європейських стандартів в Україні на основі Угоди про асоціацію з ЄС, а також за допомогу у реформуванні Збройних сил відповідно до стандартів НАТО.

У свою чергу, Е.Левітс підтвердив, що у Латвії проходитимуть реабілітацію українські моряки та політичні в’язні Кремля.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, Володимир Зеленський зокрема повідомив, що обговорював з латвійським колегою тему повернення виведених до латвійських банків коштів злочинного походження, які пов’язані з колишніми українськими високопосадовцями, а також труднощі в роботі латвійського бізнесу в Україні. Президент України відзначив про позитивні зрушення у цих справах і особливо наголосив, що питання захисту іноземних інвесторів є одним із пріоритетів для української влади.

Говорячи про т.зв. формулу Штайнмаєра, Володимир Зеленський вкотре підкреслив, що вона регулює лише закон про особливий статус Донбасу. «Ви знаєте, що цей закон (про особливий статус Донбасу. – Ред.) діє до 31 грудня поточного року, і формулу Штайнмаєра буде імплементовано у новий закон про особливий статус, якщо ми зустрінемось у Нормандському форматі, якщо всі сторони домовляться, як ми регулюємо далі. І якщо всі сторони, і російська сторона, хочуть зупинити цю страшну трагедію, цю війну – якщо ми про це домовимось, ми зможемо говорити про імплементацію формули Штайнмаєра у закон про особливий статус», – підкреслив Володимир Зеленський. Він також наголосив, що проект закону про особливий статус Донбасу пройде широке обговорення, зокрема в українському парламенті.

Після заходів у Ризькому замку Президент України Володимир Зеленський і перша леді України Олена Зеленська разом з Президентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом і першою леді Латвії Андрою Левітою вшанували пам’ять загиблих за незалежність цієї країни, поклавши квіти до Монумента Свободи.

 

 

У ході офіційного візиту Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі Спікером Саейму Латвійської Республіки Інарою Мурнієце. Глава держави подякував за активну позицію парламенту Латвії щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, надання допомоги постраждалим на Донбасі.

В.Зеленський також висловив вдячність за принципову позицію Латвії та солідарність з Україною у засудженні рішення про повернення до Парламентської асамблеї Ради Європи російської делегації та привітав важливу ініціативу стосовно створення в ПАРЄ постійної групи «Балтік плюс».

 

Президент також наголосив, що Україна високо цінує заяву Саейму Латвії від 9 травня 2019 р. щодо вшанування 75-річчя депортації кримських татар і підтримки політики невизнання незаконної анексії Криму, в якій депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом.

Глава Української держави відзначив необхідність розвитку міжпарламентської співпраці двох країн і висловив сподівання на налагодження активного діалогу та ефективних робочих контактів між Саеймом і Верховною Радою.

Крім того, під час зустрічі з І.Мурнієце було узгоджено питання щодо здійснення офіційного візиту до Латвії Голови Верховної Ради України.

Під час офіційного візиту до Латвії Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Прем’єр-міністром Латвійської Республіки Кріш’янісом Каріньшем.

 

Глава держави подякував Прем’єр-міністру Латвії за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України й позицію щодо санкцій проти Росії. «Для нас дуже важливий цей візит. Сьогодні наш пріоритет – припинення війни. І дуже важливо, щоб у нас була допомога Європи, наших друзів, які спільно й чесно нас підтримують», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, на переговорах було відзначено поступове зростання обсягів двосторонньої торгівлі між країнами та наявність можливостей для подальшого розвитку економічної співпраці. Сторони домовилися забезпечити подальшу активну роботу в рамках Міжурядової українсько-латвійської комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

Володимир Зеленський поінформував латвійську сторону про кроки української влади, здійснені з метою поліпшення умов ведення бізнесу в Україні, та можливості для інвестицій. Президент України також відзначив актуальність залучення подальшої експертної допомоги Латвії, використання латвійського досвіду для реалізації реформ у нашій країні у відповідності до Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Окрему увагу приділили покращенню української медицини. 

 

Кріш’яніс Каріньш підтримав Україну у питаннях «Північного потоку – 2», наголосивши, що Латвія на всіх майданчиках виступала проти цього проекту.

Крім того, у ході офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Латвії Міністрами юстиції України та Латвії – Д.Малюською та Я.Бордансом було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Латвійської Республіки.

Після переговорів з Прем’єр-міністром Латвії Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою Зеленською відвідали Музей окупації Латвії.

 

Під час перебування у Ризі, Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та поспілкувалися з українською діаспорою. У своєму зверненні до українців Президент наголосив на важливості ролі закордонної громади у підтримці Української держави. «Ви маєте бути об’єднаними та пам’ятати, що від кожного з вас залежить, коли буде мир, коли ми повернемо наші території, всіх наших громадян і обов’язково переможемо у цій війні», – сказав Глава держави. Президент закликав представників діаспори не забувати дні пам’яті українських воїнів, які загинули за незалежність нашої держави. В.Зеленський також наголосив, що «українська діаспора є «нашими голубами миру», які доносять усьому світові правду про події в Україні. Це справді наші великі народні дипломати», – додав Глава держави. 

 

 

Президент України подякував мерії Риги та особисто присутньому на заході з громадою Меру О.Бурову за створення Українського саду в місті.

 

Керівники та представники українських організацій та окремі активісти, які рішуче підтримують в Латвії Україну, яка бореться з російською агресією були запрошені на урочисту вечерю, яка надавалася Президенту України з дружиною від імені Президента Латвії з дружиною. В рамках цієї вечері відбулося фотографування Президентів України та Латвії з очільниками українських діаспорських діаспорських організацій присутніми на заході.

В рамках офіційного візиту Президента України до Латвійської Республіки відбулася окрема програма першої леді України.

Зокрема, Олена Зеленська зустрілася з представниками латвійських громадських організацій Pilseta calvekiem, Babyroom та Apeіrons, які опікуються захистом інтересів людей з особливими потребами, створенням дружнього сімейного середовища та плануванням і благоустроєм латвійських міст для підвищення їхньої безпечності та комфорту для всіх мешканців. 

Одним із найбільш пріоритетних своїх завдань громадські активісти вищезгаданих громадських організацій бачать залучення до проектів максимальної кількості небайдужих людей, підвищення рівня обізнаності суспільства щодо значення рівних можливостей та безбар’єрності, а також просвітницьку роботу, зокрема навчання людей з особливими потребами зручного користування спеціальною інфраструктурою.

Дружина Президента підкреслила, що ці зміни дуже важливо і хоче розпочати з власного прикладу, тому вже найближчим часом планує зробити Офіс Президента України справді безбар’єрним – зручним та безпечним для пересування людей з особливими потребами.

Після зустрічі з активістами, перша леді Олена Зеленська разом з віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою відвідала Ризьку українську середню школу – єдиний навчальний заклад Латвії, у якому викладають повний курс української мови на професійному рівні. Дружина Президента оглянула класи, поспілкувалася з учнями та педагогами й залишила побажання у Книзі почесних гостей. 

Під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Латвійської Республіки перша леді Олена Зеленська відвідала середню школу № 49 у Ризі та ознайомилася з системою організації шкільного харчування та фізичного виховання дітей у Латвії.

Візит до латвійської середньої школи було включено до програми з особистої ініціативи дружини Президента. Одним зі своїх пріоритетів у ролі першої леді України Олена Зеленська бачить реформування системи харчування та фізичного виховання школярів як запоруку здоров’я майбутніх поколінь українців, а тому активно вивчає підходи й досвід інших країн у цій сфері.

 

Перша леді оглянула шкільну їдальню, ознайомилася з меню та підходами до його формування, обговорила з керівництвом школи ініціативи щодо популяризації здорового харчування серед дітей і батьків.

Дружина Президента також відвідала урок фізичного виховання. Олена Зеленська відзначила особливе ставлення до спорту з боку педагогів та учнів: у школі постійно відбуваються спортивні події та змагання між класами, учні беруть участь не тільки в міських, а й у національних і навіть міжнародних спортивних змаганнях, посідаючи призові місця. 

Першу леді вразили насиченість і різноманітність активностей, які пропонують дітям у межах шкільної програми, а також кількість уваги та зусиль з боку школи та місцевих органів влади для популяризації спорту серед учнів.

В рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Латвійської Республіки по вулиці Антоніас, 6 у Ризі відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки на честь першої дипломатичної місії УНР в Латвії за участю Міністрів закордонних справ України та Латвії - Вадима Пристайко та Едгарса Рінкевичса.

 

 

Під час своєї вітальної промови Міністр В.Пристайко наголосив, що «міцний фундамент для сьогоднішніх добрих, дружніх та плідних відносин між українським та латиським народами було закладено ще майже 100 років тому і дуже важливо підтримувати їх і надалі».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux