• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація для громадян України, які перебувають в Латвії з власними транспортними засобами
Опубліковано 01 серпня 2022 року о 18:55

З урахуванням чисельних звернень до Посольства громадян України з приводу порядку користування в Латвії власними транспортними засобами Посольством проведено зустрічі з уповноваженими особами Дирекції з безпеки дорожнього руху «CSDD» та Служби державних доходів Латвії, за результатом яких надаємо детальну інформацію з даного питання.

Громадяни України мають право користуватись зареєстрованими в Україні власними транспортними засобами без відповідної перереєстрації в Латвії не довше трьох місяців після в’їзду в країну. 

Якщо зареєстрованим в Україні транспортним засобом планується користуватися в Латвії довше зазначеного періоду, громадянину України необхідно поставити його на тимчасовий облік (дозволяється на строк не більше трьох років) в Дирекції з безпеки дорожнього руху «CSDD» (адреса: Рига, Bauskas iela, 86).

Для того, щоб це зробити, перед візитом в CSDD автомобіль потрібно розмитнити — в митний орган потрібно подати митну декларацію про імпорт. Це можна зробити, звернувшись до особи, що надає послуги з декларування – митного брокера, з’ясувавши контактну інформацію в інтернет-браузері (вартість послуги – 60-70 євро). Уповноважений митний брокер підготує митну декларацію про імпорт та подасть її в Електронну систему обробки митних даних Служби державних доходів «EMDAS». При цьому громадяни України, які зареєстровані в Латвії, як особи, що потребують тимчасового захисту, звільнені від сплати податку на імпорт (складає 10% вартості автомобіля) та ПДВ (21% додатково до сплаченої суми). При цьому прохання врахувати, що розмитнений у такий спосіб автомобіль (без сплати податків) не підлягає продажу на території Латвії.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо розмитнення автомобілів прохання телефонувати на консультаційний номер телефону Служби державних доходів Латвії: 67120000, обрати тему «Митниця» («Muita») та підтему «Консультації щодо митниці» («Konsultācijas muitas jomā») або телефонувати на інформаційний номер з питань податків щодо підтримки та співпраці з Україною – 67120012. Час роботи консультаційного номеру телефону Служби державних доходів: понеділок – четвер: 8:15 – 17:00; п’ятниця: з 8:15 до 15:45. 

Після розмитнення автомобіля необхідно звернутись до CSDD, пройти там процедуру звірки номерів агрегатів транспортного засобу (близько 5 євро), здати українські реєстраційні номери автомобіля (зберігатимуться в CSDD протягом всього періоду перебування транспортного засобу в Латвії) та отримати замість них латвійські номерні знаки (27,87 євро) та техпаспорт (16,06 євро), а також сплатити щорічний податок на транспортний засіб (вираховується для кожного автомобіля окремо в залежності від марки та моделі автомобіля, року його випуску, маси, об’єму двигуна, його потужності, обсягів викидів автомобілем вуглекислих газів тощо. Приблизний розмір такого податку можна вирахувати самостійно за посиланням: bit.ly/3Q6yr6d).

Окремо слід наголосити, що громадяни інших країн, які не є членами ЄС, також зобов’язані проводити сертифікацію власних транспортних засобів (коштує від 300 до 1500 євро), проте для громадян України дана процедура скасована.

Детальну інформацію щодо реєстрації транспортного засобу для громадян України можна отримати за посиланням: bit.ly/3Q6Fc7q

Також нагадуємо, що всі транспортні засоби (як ті, що належать українцям, так і ті, що перебувають у власності громадян інших країн) мають бути застраховані (близько 50 євро на місяць) та пройти щорічний техогляд (вул. Antenas iela, 2; вартість – близько 30 євро).

Без наявності страхового полісу та відмітки про технічний огляд користуватись автомобілем в Латвії заборонено!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux