• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Заява Посольства України в Латвійській Республіці щодо російської незаконної паспортизації та фейкових референдумів в Херсонській та Запорізькій областях України
Опубліковано 04 серпня 2022 року о 12:42

В контексті незаконних дій російської окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Херсонській та Запорізькій областях, що пов’язані з примусовою видачою російських паспортів громадянам України та підготовки до проведення фейкових референдумів повідомляємо наступне.

Росія намагається нав’язати російські паспорти громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях в Херсонській та Запорізькій областях. Таким чином російський агресор переслідує кілька цілей. 

По-перше, це легалізація окупації: масова видача паспортів дозволяє російській пропаганді просувати наратив про те, що в регіоні нібито проживають російські громадяни, а відповідно будь-які дії РФ - “легітимні”. 

По-друге, оформлення паспортів надає росіянам дані, які потім використовуються для підготовки псевдореферендумів. Завдяки масовому спротиву українців на тимчасово окупованих територіях російські окупанти провалили миттєве проведення псевдореферендумів, як це відбулося у 2014 році в Криму. Але напередодні контрнаступу ЗСУ на півдні ці спроби знову інтенсифікувалися. 

Кремль вже намагався організувати так звані референдуми навесні, але тоді це не вдалося через відсутність підтримки місцевого населення. Російські війська вірили, що українці зустрінуть їх квітами, але натомість зіткнулися з протидією місцевих жителів і опором партизанського руху, що посилювався в Херсонській і Запорізькій областях.

Українці на тимчасово окупованих територіях хочуть жити в Україні. Наприклад, наші вчителі відмовляються працювати з окупантами, тому окупаційна влада змушена привозити вчителів із РФ. До Херсона не поспішають їхати навіть вчителі з окупованого Криму.

Готуючи фейкові референдуми, російські окупаційні адміністрації також здійснюють репресії проти мирного населення, піддаючи його тортурам та викраданням. Зокрема, за словами міського голови Мелітополя Івана Федорова, лише в Мелітополі зараз у полоні перебувають 20 осіб.

Російські паспорти та «референдуми» — це також зброя Росії. Закликаємо наших міжнародних партнерів рішуче відреагувати на незаконну паспортизацію та засудити підготовку так званих референдумів на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, при цьому необхідним є продовження поставок в Україну важкого озброєння та запровадження нових економічних санкцій проти країни-терориста - росії.

Посилання на заяву Посольства латиською мовою, опубліковану в медіа Латвії:

- https://nra.lv/.../388227-ukrainas-vestnieciba-aicina...

- https://jauns.lv/.../514283-ukrainas-vestnieciba-latvija...

- https://www.leta.lv/.../6B5DD423-7DA9-4402-95D2.../

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux